אלימות ילדים

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> הפרעות קשב וריכוז >> אלימות ילדים

אלימות ילדים – כשהכאב הפנימי הופך לכאב חיצוני

3.4.14

אלימות ילדים היא אחד הביטויים של הפרעות התנהגות אצל ילדים. אלימות ילדים יכולה להתחיל בגיל צעיר מאוד, ועלולה לכלול התפרצויות זעם קולניות, טנטרום, סרבנות, ולעתים אף התקפי אלימות פיזית - שבירת חפצים, נשיכה, משיכת שיער וגם מכות. גילויי אלימות ילדים מעמידים את ההורים ואת הגורמים החינוכיים במצב של חוסר אונים אל מול ילד צעיר, מתוסכל וזועם, שאינו מסוגל לבטא את עצמו במילים.
 
אלימות ילדים עלולה להוביל גם לקשיי השתלבות בתוך המסגרות החינוכיות. כתוצאה מכך יתכן שהילד יחוש דחוי ומושפל, מה שגורם ללחץ נוסף המופעל על ההורים, כדי לשנות את התנהגותו הפוגענית של הילד בחברה. מומלץ, אם כן, לטפל בהפרעות ההתנהגותיות מוקדם ככל הניתן, ועל-ידי כך למנוע מהן להתקבע כדפוס התנהגות לא הולם ולפגוע בדימוי העצמי של הילד ובתחושת הערך העצמי שלו.

אלימות ילדים – מתי התפרצויות הזעם הן כבר יותר משלב התפתחותי?
על אף אי הנעימות הכרוכה בהן, התפרצויות זעם המופיעות מידי פעם הן חלק נורמאלי בשלבי ההתפתחות הרגשית של ילדים. כאשר תופעות אלו חוזרות על עצמן לעתים קרובות, גם לאחר שהילד למד לדבר, "מתחילה להידלק נורה אדומה" בסביבתו הבוגרת של הילד.
במקרים רבים להורים יש קושי להודות בקיומה של בעיית אלימות ילדים, וגם לאחר שהודו בכך בינם לבין עצמם, יש קושי לאבחן את הסיבות ולבחור בדרך הטיפול היעילה ביותר מבין אפשרויות הטיפול הקיימות.

אלימות ילדים – מה יש להומאופתיה להציע?
טיפול לילדים נפוץ מאוד בהומאופתיה. ההומאופתיה מציעה טיפול טבעי, בטוח ויעיל גם לפתרון בעיות אלימות ילדים. לטיפול ההומאופתי יתרונות רבים, והוא יכול לשמש הן כלי עיקרי להתמודדות עם בעיית אלימות ילדים, והן כלי משלים עבור טיפול רגשי בילדים כגון טיפול פסיכולוגי-התנהגותי. במקרים רבים יש גם פחדים וחרדות אצל ילדים הסובלים מהפרעות התנהגות ואלימות, וההומאופתיה נותנת פתרון וטיפול גם כאן.

הטיפול ההומאופתי נמצא יעיל בהפחתת התנהגות אגרסיבית, וכן בהתמודדות עם בעיות רגשיות, חרדות והפרעות קשב וריכוז אשר עלולות להוביל להתנהגות אלימה, עקב התסכול שחש ילד המתקשה לתפקד באופן נורמטיבי.הטיפול מתחיל בפגישה, שבה צופה ההומאופת בהתנהגות הילד, וכן משוחח עם ההורים לצורך קבלת תיאור מקיף של הבעיה, לצד מידע על ההיסטוריה ההתפתחותית של הילד מרגע ההיריון והלידה ועד לשלב הנוכחי. על סמך מידע זה מתאים ההומאופת  לילד רמדי הומאופתית.

הרמדי היא טבעית, בטוחה ובעלת טעם מתוק. היא אינה גורמת לנזק או לתופעות לוואי מיותרות. הרמדי'ס ההומאופתיות מחזקות את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש, במטרה לסייע להם להתגבר בעצמם על מקור הבעיה. לאחר הפגישה הראשונה מומלץ לפגוש את ההומאופת אחת למספר שבועות לצורך מעקב, שינויי מינון או החלפת הרמדי.
כדי לתרום להצלחת הטיפול ההומאופתי במקרים של אלימות ילדים, חשוב שתהיה סביבה משפחתית תומכת. בנוסף, ככל שהטיפול יהיה מוקדם יותר, כך הוא צפוי להיות קל וקצר יותר. לפיכך, אם נדמה לך שהילד שלך מתנהג באופן אלים, מומלץ לקבוע פגישת אבחון עם הומאופת מקצועי, שיוכל לעזור לך ולילדך, ולהביא לשינוי משמעותי בתוך זמן קצר.    

אלימות ילדים אינה גזירה משמים. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו בהקדם לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 
050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים