אלרגיה של העור

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> אלרגיה >> אלרגיה של העור

אלרגיה של העור והומאופתיה

9.12.12

המושג אלרגיה מתייחס ל"פעילות יתר" של מערכת החיסון כלפי גורם מסוים. אלרגיה של העור משמעה שפעילות היתר של מערכת החיסון תתבטא בעור.
ניתן לחלק באופן גס אלרגיה של העור לשני סוגים: בסוג הראשון אפשר להצביע על סיבה ברורה הגורמת לגירוי בעור, ולעומתו, בסוג השני הסיבה איננה ידועה.                                                  

אלרגיה של העור מהסוג הראשון - מקורהּ מגורם ידוע שניתן לזהותו באמצעות "טסטים" בעור.
שתי דוגמאות:
(1) תגובה אלרגית למזון ותרופות. פריחה בעור עלולה להופיע תוך מספר דקות ומתאפיינת בנגעים גדולים (חרלת). ייתכנו תסמינים נוספים כמו נפיחות של השפתיים, העפעפיים וחלקים אחרים. לעתים יש מעורבות של מערכת הנשימה, ובמקרים קשים אפילו עד סכנת חיים. תגובה אלרגית כזו יכולה גם להופיע באיחור.

(2) תגובה אלרגית ממגע. גורם אלרגני בא במגע עם העור וגורם לתגובת יתר. בדרך כלל הפריחה לא תופיע מיידית, וצריך מגע ממושך או של מספר פעמים כדי שיתפתח תהליך אלרגי. גורמים אלרגנים נפוצים יחסית הם ניקל, סבונים וכימיקלים למיניהם. הסימפטומים יתאפיינו באדמומיות, יובש, קילופים של העור, גרד וכאב.

אלרגיה של העור מהסוג השני - מקורהּ מגורם לא ידוע.
אסטמה של העור ("אטופיק דרמטיטיס") היא הנפוצה ביותר בסוג זה.
מחלה זו שכיחה מאוד בקרב תינוקות וילדים. המחלה מתאפיינת בפריחה מגרדת ומציקה על  העור. העור אדום, יבש ומגורה. מהלך המחלה הוא ממושך וכרוני ומתאפיין בגלים.
                       
יש הבדלים בין קבוצות הגיל השונות בפיזורה של הפריחה ובאופייה:
- אצל תינוקות בד"כ הפריחה תופיע על הפנים, הקרקפת והברכיים עם נטייה להפרשת נוזלים.
- אצל פעוטות עד גיל שנתיים ייתכן קשר בין הפריחה ובין רגישות למזונות מסוימים.
- בגיל הילדות הפריחה תופיע בדרך כלל בקפלים או בחלקים הגלויים מאחורי האוזניים, על
  הפנים או הגפיים, והעור יהיה יבש יותר וסדוק.

אלרגיה של העור - הטיפול המקובל
הטיפול המקובל הוא באמצעות משחות או תרופות סטרואידיות. במקרים בהם הגורם ידוע, יש להשתדל להימנע מחשיפה אליו. הטיפול התרופתי מכוון להפחתת "תגובת היתר" של מערכת החיסון ולדיכוי הסימפטומים. הטיפול מביא בדרך כלל להקלה זמנית, אך פריחה בעור ממשיכה לפרוץ מזמן לזמן.

אלרגיה של העור - למה הומאופתיה?
להומאופתיה הקלאסית יש תוצאות אפקטיביות בטיפול בילדים ובמבוגרים הסובלים מבעיית אלרגיה של העור משני הסוגים. ההומאופתיה מטפלת בבעיה מהשורש. הטיפול ההומאופתי מחזק את מערכת החיסון ומביא אותה לאיזון ומכאן להיעלמות הסימפטומים. הטיפול משפיע גם על מצבו הכללי, הנפשי, המנטלי והפיזי של מי שסובל מאלרגיה של העור. ניתן לטפל בהצלחה רבה גם בתינוקות, נשים בהריון ונשים מיניקות, וזאת בשל עדינותו של הטיפול ההומאופתי - טיפול טבעי, במינונים נמוכים, ואין לו תופעות לוואי.אלרגיה של העור - מקרה לדוגמה:
יובל (שם בדוי), בן שנתיים, אובחן כסובל מאסטמה של העור. האֵם מדווחת: "יובל מגרד את העיניים ואת כל הגוף בלי הרף. הוא סובל מאוד. יש כתמים על העור, בעיקר בקפלי הגוף ובבית השחי. העור אדום ומגורה מאוד ומפריש נוזלים. המשחה הסטרואידית הרגילה לא עזרה כי הכתמים חזרו." יובל קיבל רמדי הומאופתית בהתאם למצבו ולמאפייניו. היום, כחמישה חודשים מתחילת הטיפול, הוא "נקי". הוא לא סובל עוד, והתופעה נעלמה כמעט לחלוטין.

אלרגיה של העור – יש פתרון טבעי. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים