אקזמה בעור

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> אלרגיה >> אקזמה בעור

אקזמה בעור – יש דרך טבעית לריפוי מוחלט וקבוע
הומאופתיה קלאסית


18.12.12

מהי אקזמה בעור?
אקזמה או דרמטיטיס היא פריחה בעור הנגרמת מדלקת של השכבה העליונה של העור (אפידרמיס), ומאופיינת באחד או יותר מהסימפטומים הבאים: אדמומיות, גרד, נפיחות, יובש ושלפוחיות (אשר בשל הגרוד עשויות להפריש, לדמם או לייצר גלדים).

הסיבות לאקזמה בעור
פריחה בעור האופיינית לאקזמה נוצרת כתגובה של הגוף לחשיפה לחומרים חריפים או חומרים אלרגנים. חומרים חריפים כמו חומצות, חומרי ניקוי או סבונים חזקים גורמים לאקזמה באמצעות נזק ישיר לעור. במקרה כזה מדובר בדרך כלל במצב אקוטי.
אולם במרבית המקרים, אקזמה בעור היא ביטוי של אלרגיה. חשיפה לחומרים מעוררי אלרגיה (אלרגניים), בין אם במגע ישיר עם העור ובין אם בבליעה, מעוררת תגובה מוגברת של מערכת החיסון המתבטאת בפריחה ובגרוד. במקרים כאלה אקזמה בעור יכולה להפוך לבעיה כרונית הגורמת לסבל רב.

אקזמה בעור או אטופיק דרמטיטיס?
בשפה המדוברת וגם במקורות כתובים שונים קיים בלבול בין המושג "אקזמה בעור" לבין "אטופיק דרמטיטיס", שהוא אחד הסוגים השכיחים של אקזמה ממקור אלרגי. אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור) הוא מצב כרוני של פריחה בעור שמאופיינת בגרוד ניכר. פריחה בעור מסוג "אטופיק דרמטיטיס" מתפתחת במרבית המקרים אצל אנשים שהם או משפחתם בעלי נטייה אלרגית וסובלים מביטויים שונים של אלרגיה, כמו אלרגיה עונתית, אסטמה, או אלרגיה לדברי מזון מסוימים.

הטיפול המקובל באקזמה בעור מתמקד בהקלה על הסימפטומים: הקלה על היובש באמצעות משחות ותכשירים לשימון העור והקלה על הגרוד באמצעות אנטיהיסטמינים (כמשחה או לבליעה). מצבים חמורים יותר של אקזמה בעור מטופלים בסטרואידים (כמשחה או לבליעה).

הטיפול ההומאופתי מציע ריפוי שורשי ועמוק של אקזמה בעור מכל הסוגים באמצעות נטילת רמדי הומאופתית.  הרמדי עשויה מחומרים טבעיים בלבד, מותאמת באופן אישי ומדויק, וניתנת במינון עדין. לפיכך מתאימה הרמדי לטיפול במצבים של פריחה בעור גם אצל תינוקות בני יומם ונשים הרות.
בטווח המיידי הטיפול ההומאופתי מונע את התפשטותה של הפריחה בעור ומקל על הגרד. במהלך שבועות עד חודשים ספורים תושג הטבה הדרגתית ומתמשכת בסימפטומים עד לריפוי מוחלט. 

ההומאופתיה הינה שיטת ריפוי הוליסטית המתייחסת למערכות הגוף והנפש כאל שלמות אחת בבריאות ובחולי. לפיכך, היא מציעה מענה טיפולי גם לסימפטומים הפיזיים של אקזמה בעור, וגם להיבטים הרגשיים שעשויים להיות קשורים להתפרצות הפריחה או להחמרתה.מקרה לדוגמה של טיפול הומאופתי באקזמה
לקליניקה הגיעה אישה צעירה עם אקזמה קשה על כפות הידיים: שתי כפות הידיים אדומות, סדוקות, מכוסות בועות ומגרדות מאד. היא מספרת על סבל נורא – הגרוד לא מאפשר לה לישון בלילה, היא אינה מסוגלת לקלח את שתי בנותיה הקטנות, ומתקשה לבצע מטלות יומיומיות כמו בישול, קיפול כביסה ונהיגה. מכיוון שהיא מתקשה להקליד במחשב ולאחוז בעכבר, נפגע גם התפקוד שלה בעבודה. משחות סטרואידיות שקיבלה מהרופאה שיפרו מאוד את מצב הפריחה והגרד, אבל בכל פעם שסיימה את הטיפול הפריחה התפרצה מחדש.

בראיון שנמשך כשעה וחצי היא סיפרה שהאקזמה התפרצה לראשונה כשנתיים קודם לכן, זמן קצר לאחר שאימהּ נפטרה ממחלה קשה. בינה ובין אימה היה קשר מיוחד, ומאז מותה היא לא מצליחה לחוות שמחה. היא הפסיקה לרקוד, התרחקה מחברותיה וירדה מאוד במשקל.
בתום הראיון התאמתי לה רמדי הומאופתית תוך התייחסות גם למאפיינים הרגשיים.

לאחר חודש, בפגישת המעקב הראשונה, כבר נראה שיפור ניכר במצב האקזמה – הבועות נעלמו, והידיים היו פחות סדוקות ואדומות. היא דיווחה על הטבה משמעותית בגרוד, שאפשרה לה שינה טובה יותר בלילה. כמן כן היא דיווחה על שינוי לטובה במצב הרוח – פחות בכי, יותר תאבון, יותר חשק לעשייה וליצירה ויותר הנאה מהשהות עם הבנות אחה"צ.
לאחר חצי שנה לא נותר זכר לפריחה על הידיים, הדכדוך נעלם, והיא חזרה לרקוד באופן קבוע בקבוצה. 

אקזמה בעור? אין צורך להוסיף לסבול.
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים