אקנה

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> מחלות עור >> אקנה

אקנה גורם לך סבל? המצב "על הפנים"?
יש דרך אחרת.


אקנה (פצעי בגרות) היא תופעה נפוצה המופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות, אך תיתכן גם בגילאים מוקדמים או מאוחרים יותר. למעשה, מדובר בדלקת כרונית הנגרמת ומתפתחת כתוצאה מהפרשת יתר של שומנים מבלוטות החלב בעור, הגורמת לחסימה של זקיקי השערה. מצב זה מאפשר לחיידקי אקנה להתרבות ולפצעונים להיווצר. אקנה מופיע בעיקר על הפנים, הגב, החזה והכתפיים.

אקנה – גורמים
הורמונים, תזונה, מתח נפשי ונטייה גנטית – כל אלה נמצאו קשורים להופעת אקנה. בגיל ההתבגרות יש פעילות מוגברת של הורמוני מין זכריים, למשל טסטוסטרון, בגברים וגם בנשים. תגובה לא מאוזנת של הגוף ורגישות-יתר של בלוטות החלב להורמון גורמות להופעת אקנה. הפצעונים עצמם מהווים לרוב מטרד חלקי, שכן המצב גורם לירידה בביטחון העצמי, בושה והסתגרות. לעתים הזמן עושה את שלו, תגובת הגוף מתייצבת, ויש רגיעה במצב פצעי הבגרות.

אקנה – הטיפול המקובל
הטיפולים כוללים שימוש בסבונים טבעיים, משחות וג'לים המשלבים פעילות נוגדת דלקת, נטילת הורמונים וטיפולים לקילוף שכבת העור העליונה. כל אלה במטרה לטפל בחוסר האיזון ההורמונאלי, לווסת את הפרשת השומן מבלוטות החלב, להשמיד את אוכלוסיית החיידקים, להסיר את שכבת התאים המתים התורמת לחסימת הנקבוביות ולייבש את פצעוני האקנה. למרות זאת, אצל חלק גדול מהסובלים מפצעוני אקנה הם ממשיכים להופיע.

הומאופתיה קלאסית מציעה פתרון לאנשים הסובלים מהופעת אקנה
הומאופתיה קלאסית מתאימה לטיפול בתופעת אקנה כמו גם במגוון רחב של תופעות פיזיות, נפשיות ורגשיות. הטיפול ההומאופתי הוא טיפול טבעי, עדין, בטוח ומאזן. הטיפול הוא בהתאמה אישית מלאה, ללא תופעות לוואי, ומתאים בכל גיל. הומאופתיה קלאסית מטפלת במקור הבעיה ולא רק בסימפטומים החיצוניים, ולכן כתוצאה מטיפול הומאופתי ניתן להרגיש שיפור בכל תחומי החיים.טיפול הומאופתי בבחור עם אקנה
אבי (שם בדוי), בן 18, הגיע לטיפול בגלל אקנה, אחרי שניסה לטפל באנטיביוטיקה ובמשחות. התרופות עזרו לזמן מוגבל, אך המצב חזר ואף החמיר. "יש לי פצעי בגרות מוגלתיים בפנים, כואבים ושורפים. לא מוכן לקחת רואקוטן כי זה כימיקלים. לא נעים ככה, אין ביטחון ואני בלחץ. מתעצבן הרבה, ומפריע לי לראות את עצמי ככה כל יום."
אבי קיבל רמדי שהותאמה לו אישית.
חודש וחצי לאחר מתן הרמדי: "הרגשתי פחות כאבים בפנים, והפצעים נהיו שטחיים יותר. לא שורף לי בכלל". 
לאחר חודש נוסף: "החלטתי להיפטר מהלחץ. אני בטוח יותר בעצמי, לא מהסס, והשיחות קולחות גם עם בנות. אקנה כבר לא מהווה בעיה. הביטחון שלי השתפר. מתעצבן אבל פחות. חושב כמה טוב עכשיו."
מצב פניו של אבי נראה טוב, העור חלק יותר. במקום בו היה אקנה מוגלתי נותרו צלקות שטחיות. הטיפול שיפר משמעותית את מצבו, ותרם רבות לשיפור מצבו הרגשי והנפשי.

ניתן להתגבר על אקנה. למה לחכות למחר?
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים