הומאופתיה ודיכאון

דף הבית >> מידע נוסף >> הומאופתיה ודיכאון
 

למעלה מחמישה אחוזים מקרב האנשים בישראל סובלים מדיכאון, אשר נמנה על תחום הפרעות מצב הרוח. מדובר בתופעה נפשית קשה במיוחד המלווה בתסמינים כגון מצב ירוד, אובדן הנאה ועניין בפעילויות, חוסר אנרגיה ולאות, פגיעה בהערכה העצמית ומחשבות אובדניות. תסמינים אלו המלווים את האדם לאורך תקופה ארוכה מונעים ממנו לתפקד באופן תקין וליהנות מחייו, ובמקרים חמורים אף קיימת סכנת חיים ממשית.

על פי רוב נהוג לטפל בדיכאון על ידי תרופות הפועלות על מערכת העצבים, וכן בפגישות עם פסיכולוג או מטפל נפשי אחר. ואולם, טיפולים אלו ניחנים בחסרונות משמעותיים כגון מידת אפקטיביות בלתי ברורה ותופעות לוואי של התרופות, ומעבר לכך כרוך הדיכאון לא פעם ברגשי בושה המונעים פנייה לטיפול. לכן, כדאי לדעת שניתן לטפל במגוון הפרעות מצב רוח באמצעות הומאופתיה, ודיכאון ביניהן. כמו כן חשוב לציין כי שיטת טיפול זו עשויה להביא לשיפור ניכר לא רק בסימפטומים, אלא בכלל מרכיבי עולמו של האדם.

 

שיטת ההומאופתיה ויתרונותיה

הומאופתיה הינה שיטת טיפול המבוססת על שלושה עקרונות מרכזיים – הוליסטיות, מנה מזערית, וריפוי בעזרת הדומה. כלומר, השגת הריפוי נעשית דרך התבוננות מקיפה על רבדים שונים בחיי האדם, ובעקבותיה התאמת רמדי על בסיס מינראלי או צמחי. הרמדי ההומאופתית מדוללת מאוד וכוללת כמויות אפסיות של חומר המפעיל את כוחות הריפוי של הגוף. יש לציין כי על פי הספרות המקצועית מקור הדיכאון עשוי להיות בגורמים מגוונים, וביניהם אירועים טראומתיים, ליקויים פיזיים, מצבי לחץ, חוסר איזון כימי-ביולוגי ואף רמה נמוכה של ויטמינים. לכן, כגישה המתייחסת אל האדם כמכלול, ההומאופתיה מסוגלת לתת מענה מקיף ומעמיק לדיכאון, ומובילה לשיפור משמעותי במצב הרוח. בתוך כך, חשוב לציין שהרמדיס אינן רק מקלות על התסמינים אלא מסייעות לתמורה משמעותית ורחבה במכלול התפקוד הגופני, הנפשי והשכלי. קיימים תחומים רבים ושונים בהן ניתן להשיג הטבה משמעותית באמצעות הומאופתיה, ודיכאון הוא בהחלט אחד מהם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל

קבוצת ההומאופתים של ישראל הוקמה על מנת לתת מענה מקצועי, ברור ומקיף לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות ונפשיות שונות, וזאת לאור ההיצע העצום בשוק הטיפולים הקונבנציונאליים והאלטרנטיביים. כל חברי הקבוצה הינם הומאופתים מוסמכים בעלי הכשרה בת ארבע שנים, שעברו התנסות מעשית נרחבת בתחומים כגון מחלות עונתיות וכרוניות, דלקות למיניהן, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, ומתן טיפולי הומאופתיה בהריון. מדובר ברשת בפריסה ארצית המספקת טיפולים לאנשים בכל רחבי ישראל, תוך הקפדה על זמינות מלאה בכל עת באמצעות הטלפון או רשת האינטרנט. בהתאם לגישה ההומאופתית כולל ההליך הטיפולי פגישת אבחון ראשונית וארוכה יחסית בקליניקה, המסתיימת בהתאמת הרמדי הנכונה בליווי הסבר מקיף על פעולתה, ובהתחלת נטילתה על ידי המטופל. לאחר מכן ייערכו פגישות מעקב בערך אחת לחודש כאשר המרווחים ביניהן הולכים וגדלים, מתוך כוונה לעמוד מקרוב על התקדמות הטיפול. יש לציין כי הקשר יימשך לאורך התקופה אף במקרים בהם המטופל נפגש במקביל עם פסיכולוג.

 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים