הומאופתיה קלאסית

דף הבית >> מידע נוסף >> הומאופתיה קלאסית
 

כיום ישנן לא מעט שיטות אשר מטרתן העיקרית היא להוות מעין חלופה לגישה הטיפולית העומדת בבסיסה של הרפואה המודרנית, אשר הינה למעשה טיפול באמצעות תרופות בעיקר. לכל בעיה יש את התרופה הספציפית אשר מיועדת לה, אפילו שבמקרים רבים למעשה לא הוכחה היעילות של התרופה,שלא לדבר על כך שפעמים רבות מדובר על תרופות שיש להן השפעות לוואי לא נעימות (בלשון המעטה). במאמר זה אנחנו נספר לכם, גולשים וקוראים אשר מאסו בגישה המודרניסטית לריפוי, קצת על אחת מן השיטות הנפוצות ביותר לטיפול הוליסטי וטבעי בקשת רחבה ומגוונת של מחלות ובעיות רפואיות – הומאופתיה.

 

מהי בעצם הומאופתיה קלאסית?

הומאופתיה היא מילה שמקורה בשפה היוונית, והיא למעשה מחולקת לשתי מילים: הומיאו – אשר פירושה הוא דומה – ופאתוס – אשר פירושה הוא סבל. פירוש הדבר הוא שמדובר על שיטה אשר מבוססת על טיפול של דומה בדומה.
ניתן להמחיש את העקרון של רפואה הומאופתית בדוגמא הבאה : תרופה הומאופתית המופקת מבצל יכולה לרפא אדם הסובל מהתקררויות , נזלת , עיניים דומעות ,התעטשויות וכו... כלומר : יכולה לרפא אצל אדם חולה, בדיוק את אותן התופעות אותן הבצל מייצר אצל אדם בריא. התאמת התרופה ההומאופתית מתבססת על מכלול הסימפטומים הייחודיים לאדם הפונה לטיפול, כמו : סוג המאפיינים והבעיות הפיסיות, מיקומם המדויק, מה מחמיר ומה מיטיב את המצב, רגישות כללית של המטופל לגורמים חיצוניים כמו מזג אויר , המאפיינים המנטליים של המטופל , ועוד...

קצת על חוקרים ומחקרים בנושא

העוסקים בתחום של הומאופתיה קלאסית לוקחים את ההיגיון הזה צעד אחד קדימה: נניח שהתסמינים מהם האדם סובל משפיעים עליו ממש כפי שהייתה משפיעה עליו עקיצת עכביש, על פי העקרונות של הומאופתיה, הפתרון לבעיה רפואית זו הוא שימוש בארס של העכביש על מנת להכין תרופה הומואפתית, אפילו שלמעשה האדם לא נעקץ על ידי עכביש. השורשים של הומאופתיה קלאסית נעוצים עוד בהיפוקרטס, אשר חי משנת 468 עד 377 לפני הספירה, אך הגרסה המודרנית של רפואה הומאופתית (או הומאופתיה קלאסית) מבוססת על תגליתו של אדם בשם סמואל הנהמן, אשר חי משנת 1755 עד 1948.

סמואל הנהמן ערך ניסויים במטרה לתת תוקף מעשי לתיאוריות המוזכרות לעיל. הוא עשה זאת על ידי הזרקת חומרים שונים לעצמו, כמו גם למתנדבים אשר לא סבלו מכל בעיות רפואיות או אחרות, תוך כדי סקירת ההשפעות השונות של החומרים. מפני שהיה מעוניין לשמור על בטיחות האנשים המעורבים, החומרים בהם הוא השתמש היו מדוללים מאוד. וכך למעשה סמואל הנהמן גילה את אחד מן העקרונות המוזרים והמסקרנים ביותר אשר עומדים ביסודה של שיטה זו: ככל שהתרופה ההומיאופתית מדוללת יותר, כך השפעתה המרפאת חזקה ויעילה יותר.

סיכום

בשורה התחתונה ניתן לומר כי רפואה הומאופתית היא גישה הוליסטית וטבעית אשר מטרתה לטפל באדם השלם, זאת אומרת, גישה אשר מתייחסת אל האדם על סך כל חלקיו (גופני, נפשי, רגשי, רוחני וכיוצא באלה). מדובר על גישה אשר עומדת בסתירה מוחלטת לגישה הרפואית המודרנית, אשר הדוגלים בה בדרך כלל רושמים תרופה אחת לבעיה רפואית נתונה ותרופה אחרת לבעיה רפואית אחרת.

 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים