חוסר שליטה בסוגרים

דף הבית >> נשים >> חוסר שליטה בסוגרים

חוסר שליטה בסוגרים –  השיבו את האיכות לחייכם באמצעות הומאופתיה

3.6.14

חוסר שליטה בסוגרים ניתן לפתרון באמצעות טיפול הומאופתי.
יצחק (שם בדוי), בחור דתי בן 28, הגיע לטיפול בקליניקה כשהוא סובל מבריחת צואה. השיחה איתו חשפה מצוקה גדולה. הוא סיפר שברצונו להינשא לבחירת לבו, אך הוא חושש שכאשר יעברו להתגורר ביחד בעייתו תתגלה.

אביתר (שם בדוי), בן 10, הגיע לקליניקה עם אימו בשל בעיה כפולה: בריחת שתן ובריחת צואה בשעות היום. הוריו של אביתר התגרשו, והוא עבר להתגורר עם אימו ובן זוגה החדש בעיר אחרת. המעבר היה כרוך בפרידה מאביו ומחבריו, ולאחריו אביתר החל לסבול מחרדות וחוסר שליטה בסוגרים. הוא התבודד ולא רצה ללכת לבית הספר או לפגוש חברים.

לאחר תשאול מקיף, שהתייחס למקור הבעיה של כל אחד מהם, למאפייני הבעיה הפיזית, לאופי ולהרגלי החיים, הותאמה לכל אחד מהם רמדי הומאופתית. בעיית בריחת הצואה של יצחק נעלמה כעבור כשלושה חודשים, והוא נישא לבחירת לבו בתחושת הקלה גדולה. ואביתר, אביתר השיג שליטה מחודשת על הסוגרים תוך חודשים ספורים. בנוסף, הפחדים נעלמו כליל, והוא גילה רצון ליצירת קשרים חברתיים חדשים.


חוסר שליטה בסוגרים (incontinence) הוא מצב בו יש שחרור לא רצוני של שתן או צואה, או שניהם יחד, מעל גיל ארבע. שכיחות התופעה עולה עם הגיל. באוכלוסיה הבוגרת חוסר שליטה בסוגרים נפוץ יותר בקרב נשים, ובקרב בני גיל הזהב התופעה גבוהה משמעותית בהשוואה למבוגרים צעירים יותר. בעיה של חוסר שליטה בסוגרים פוגעת באיכות החיים. המבוכה שהמצב מעורר עלולה להוביל לירידה בהערכה העצמית, בדידות חברתית, תחושות אשמה ואף דיכאון.

חוסר שליטה בסוגרים – סיבות:
הסיבות רבות ושונות, וכוללות גורמים גנטיים, פיזיולוגיים, נפשיים וסביבתיים.
חלק מהסיבות הן אקוטיות וחלקן כרוניות.

סיבות אקוטיות
תופעות לוואי של תרופות
דלקות בדרכי השתן
מחלות אקוטיות
– למשל שיעולים חזקים בעקבות זיהומים בדרכי הנשימה עלולים לגרום ללחץ על סוגר השלפוחית ולפתיחה בלתי רצונית שלו.
לידה
טראומות רגשיות בכל הגילאים. למשל, גירושין, בהלה חזקה, אובדן של בן זוג, פיטורים, מעבר לבית אבות.

סיבות כרוניות
נטייה תורשתית
פגיעה בעצבוב הסוגרים
כתוצאה מפגיעות מולדות או נרכשות במוח או בעמוד השדרה, משינויים פיזיולוגיים אופייניים לתהליך ההזדקנות או מסיבוכים של מחלות כרוניות כמו סוכרת וטרשת נפוצה.
היחלשות שרירי הסוגרים או שרירי רצפת האגן כתוצאה מטראומות, משינויים פיזיולוגיים אופייניים לתהליך ההזדקנות או מסיבוכים של מחלות כרוניות.
צניחה של איברי האגן בעקבות טראומה או היחלשות של רצפת האגן. צניחת איברים כזו גורמת ללחץ מתמשך על הסוגרים.
הגדלה של איברי האגן – למשל, בלוטת ערמונית מוגדלת.
שלפוחית רגיזה – פעילות מוגברת של שלפוחית השתן, הגורמת לעלייה בדחיפות הצורך במתן שתן ולשחרור בלתי רצוני של הסוגר.
עצירות כרונית – הצטברות צואה והמאמץ המופעל בעת הטלתה מייצרים לחץ על הסוגר וגורמים להיחלשותו.
השמנת יתר גורמת ללחץ מתמשך על האיברים הפנימיים, על הסוגרים ועל רצפת האגן ומחלישה אותם.
מצבים פתולוגיים במעי, בחלחולת (רקטום) או בפי הטבעת
מצבים מתקדמים של דמנציה


בריאות האישה וחוסר שליטה בסוגרים
כאמור, שכיחות התופעה באוכלוסיה הבוגרת גבוהה יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. הסיבה לכך היא, שלידות ואגינליות עלולות לחשוף נשים לנזקים לסוגר האנאלי, לטראומות במערכת המין והשתן ולהיחלשות רצפת האגן, שתפקידה לייצב ולהעניק תמיכה לאיברים הפנימיים. הסיכון לפגיעות אלה גדל במקרים של לידה ראשונה, תהליך לידה ממושך, ילודים גדולים, לידות בעזרת מכשירים וביצוע חיתוך של חיץ הנקבים (אפיזיוטומיה).

הטיפול המקובל
הטיפול הרפואי המוצע למצב של חוסר שליטה בסוגרים משתנה בהתאם לגורם העיקרי המאובחן. הטיפולים הנפוצים: טיפול פסיכולוגי התנהגותי, תרגילים לחיזוק רצפת האגן, טיפול תרופתי וטיפול כירורגי לתיקון פגמים.הטיפול ההומאופתי
הומאופתיה היא שיטת ריפוי הוליסטית המתייחסת למערכות הגוף והנפש כאל שלמות אחת בבריאות ובחולי. לפיכך, היא מציעה מענה טיפולי גם לסימפטומים הפיזיים של חוסר שליטה בסוגרים, וגם להיבטים הרגשיים שעשויים להיות קשורים להתפתחות התופעה או להחמרתה.

הרמדי ההומאופתית מותאמת לכל מטופל באופן אישי, על סמך תשאול מקיף המתייחס למקור הבעיה, לתסמיניה ולמאפייניו הייחודיים של המטופל. הרמדי עשויה מחומרים טבעיים בלבד וניתנת במינון עדין, ולפיכך מתאימה לטיפול בכל הגילאים ובכל מצבי החיים, בכלל זה טיפול בחולים כרוניים ונשים הרות ומיניקות.

חוסר שליטה בסוגרים ניתן לריפוי באמצעות הומאופתיה. אין טעם להמשיך לסבול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים