טיפול רגשי בילדים

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> הפרעות קשב וריכוז >> טיפול רגשי בילדים

טיפול רגשי בילדים, הילדים משתפים פעולה והתוצאות נראות לעין מהר

ילדים מטבעם הם רגישים ומנגנוני ההגנה שלהם עדיין אינם מפותחים. לעתים הילד נתקל בחוויה שלילית, שתותיר בו רושם חזק ובל ימחה. אלה יכולים להיות אירועים פשוטים ויומיומיים המשפיעים על ילד שהוא רגיש מידי, או אירועים קשים ומיוחדים כמו תאונת דרכים, חדשות רעות, גירושי הורים.

ההשפעה יכולה להיות לכיוונים שליליים כמו חוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, ביישנות, סיוטים, פחדים וחרדות. יש שיתמודדו בצורה טובה, ויש כאלה שזקוקים לתמיכה רגשית נוספת כדי להתמודד בצורה טובה יותר. לעתים גם התמיכה ההורית הטובה ביותר איננה מספיקה, והילד זקוק להתערבות רפואית מקצועית.

במקרים רבים הבעיה איננה פסיכולוגית בלבד, ואז נראה ביטויים פיזיים ומחלות שונות שיש להם קשר לבעיה הרגשית. הגישה הרגילה גורסת שכאשר מופיע קושי גדול, יש לחפש לילד "מטפלת רגשית", "תרפיסטית" או פסיכולוגית. התפיסה היא שאם יש קושי רגשי, ניתן מענה לקושי הרגשי בלבד. במקרים רבים טיפולים אלו אינם עוזרים כלל או שהתוצאות חלקיות.
על פי התפיסה ההומאופתית יש לטפל לעומק תוך ראיית הילד בכללותו. 

הרבה פעמים משתמשים בהקשר זה בביטוי "פסיכו-סומטי", כלומר מקור המחלה או הבעיה הגופנית נעוץ במצב רגשי. לעתים משתמשים בביטוי בכוונה להמעיט מחומרת המצב.
בראייה ההומאופתית הילד הוא מכלול שלם שלא ניתן "לחלקו". יש קשרים מורכבים בין החלקים השונים שבאדם: הרגשי, המנטלי והפיזי. כל הפרעה בכל אחד מהתחומים הללו עלולה לגרור מצב של חוסר איזון כללי. חוסר האיזון הבסיסי הזה עלול להתבטא בתחומים האחרים, ועל כן לא ניתן להפריד בין התחומים.

טיפול רגשי לכשעצמו, אם כך, נוגע רק בהיבט אחד של חיי הילד. לעתים חוסר האיזון הוא רגשי בעיקרו, ואז יהיו ביטויים המופנים יותר לעולמו הפנימי של הילד: דיכאון, חרדות שונות, סירוב לאכול, הרטבות לילה, תחושות פגיעות ועלבון מוגברים.
לעתים הפגיעה הרגשית גוררת ביטויים המופנים כלפי חוץ: התפרצויות זעם, טנטרום, אלימות ילדים כלפי ילדים ומבוגרים או פגיעה עצמית.
בכל מקרה, יש לקשיים הרגשיים השלכות וביטויים גם בחיים המנטלים והפיזיים של הילד, גם אם במבט ראשון קשה לראותם.

יתרונות טיפול רגשי בילדים באמצעות הומאופתיה:
• טיפול רגשי הומאופתי מתאים לילדים בכל הגילאים.
• טיפול רגשי הומאופתי מתאים לילדים בעלי יכולת דיבור כמו גם ילדים שיש להם קשיים בדיבור וללא תלות בגיל הילד.
• טיפול רגשי הומאופתי מתאים לילדים בעלי אופי "פתוח" ותקשורתי כמו גם לילדים "סגורים" שלא אוהבים לדבר.
• טיפול רגשי הומאופתי מאפשר לשינויים להתרחש בצורה טבעית, כך שהילד אינו חש "לא בנוח" כי "עליו להתגבר". המערכת בכללותה תתחזק, ואז הילד יתגבר "מעצמו". לעתים ילד יכול להעיד על עצמו כי "התבגר", וכי הבעיות שהציקו לו כבר אינן מציקות לו.
• טיפול רגשי הומאופתי הוא באמצעות הכנות הומאופתיות שהן טבעיות ובטוחות.
• ילדים שמטופלים בטיפול רגשי "תקוע" חווים פריצת דרך בעקבות טיפול רגשי הומאופתי.
• טיפול רגשי בילדים באמצעות הומאופתיה הוא קצר משמעותית וזול בהרבה מכל טיפול רגשי אחר.
• הטיפול הרגשי ההומאופתי משלב מענה לקשיים פיזיים.אם ילדך זקוק לטיפול רגשי – יש מענה
לא מעט הורים שמחפשים טיפול לילדים בגלל מצבים פיזיים ונפשיים שהרפואה הקונבנציונלית לא נתנה להם מענה מספק, כגון כאבי בטן לא מוסברים, אטופיק דרמטיטיס שחוזר שוב ושוב, אסטמה שהאינהלציות והמשאפים לא יכלו לה.

אותם הורים מופתעים מאוד כאשר במהלך הטיפול ההומיאופתי, בנוסף לשיפור בתלונה הפיזית חל שינוי דרמטי במצב הרגשי של הילד. ואם הילד מקבל טיפול רגשי "רגיל", פתאום מדווחת התקדמות מפתיעה.
מניסיוננו ישנם אינספור דוגמאות לקשת רחבה של מצבים רגשיים, שניתן לפתור באמצעות טיפול רגשי הומאופתי.


אם אתם מתמודדים עם קושי רגשי של ילדכם – התקשרו עכשיו ויחד נפתור את הבעיה.
 
נשמח לייעץ ויחד לסלול את הדרך לבריאותו
התקשרו 050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
 
הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים