מיגרנה אצל ילדים

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> מיגרנה אצל ילדים

מיגרנה אצל ילדים - הפתרון ההומאופתי

6.1.13

ארגון הבריאות העולמי מגדיר את המיגרנה כאחת המחלות המגבילות ביותר תפקוד תקין ואורח חיים מיטבי, ואין זה מפתיע. מיגרנה היא דבר לא נעים, על כך אין וויכוח. מיגרנה אצל ילדים לא נעימה כפליים – לילד ולהורה המודאג. במאמר זה נשפוך אור על תופעת מיגרנה אצל ילדים, ננסה להבינה, ונמחיש עד כמה טיפול הומאופתי יכול לעזור.

כאבי ראש ומיגרנות נפוצים בקרב אוכלוסיית הילדים הרבה יותר משנדמה לנו. מי לא מצא עצמו משתומם: "למה שלילד יכאב הראש? כאבי ראש זה של מבוגרים.", אלא שזה לא ממש כך. הסטטיסטיקות מראות שאחד מתוך עשרה ילדים סובל מכאבי ראש או מיגרנות, ובמציאות כנראה שהמספרים גבוהים  יותר.

מרבית כאבי הראש אינם מסוכנים והם חולפים מעצמם (לא נרחיב במאמר זה על כאבי ראש מהסוג המדאיג, רק נאמר שהם בד"כ מלווים בסימנים נוספים). בחלק גדול מן המקרים של מיגרנה אצל ילדים מדובר ברקע תורשתי. במקרים אחרים מספיק אם נעשה שינוי תזונתי או הדרכה התנהגותית (יותר שעות שינה, הפחתה של אינטנסיביות חיים וכד') כדי שנראה שיפור ניכר בכאב הראש.

אקמול ותרופות אחרות הניתנות סימפטומטית עוזרות להפיס את הכאב נקודתית. אך מי רוצה שילדו יפתח תלות בתרופות? ומה אפשר לעשות למניעה במקרים בהם שינויי תזונה, פעילות גופנית ושינויים באורח החיים אינם מספיקים? כאן בדיוק נכנסת ההומאופתיה לתמונה. זאת היות שההומאופתיה מטפלת בבעיות מהשורש, ועל כן נצפה לראות הטבה ברורה בתדירות ובאינטנסיביות של התלונה, עד ריפוי מלא.

הרפואה ההומאופתית קיימת מעל מאתיים שנה. ניסח אותה ד"ר סמואל האנמן, רופא גרמני. ידע וניסיון קליני רב נצברו במהלך הזמן הזה. היות שכאב ראש ומיגרנות הם תלונות שכיחות מאוד, נצבר ידע רב בנושא. הודות לידע הנ"ל יש בידי ההומאופת המנוסה הכלים הדרושים לריפוי ולשיפור איכות חייו של המטופל בדרך טבעית ועדינה.

יתרונות הטיפול ההומאופתי הם: היכולת להביא לריפוי שורשי ועמוק ולא רק "לטפל" נקודתית, ההימנעות מתלות ממכרת בתרופות ומתופעות לוואי, השיפור בכל מישורי הקיום בו-זמנית: גופני, רגשי ומנטאלי.מקרה לדוגמה של מיגרנה אצל ילדים
שי (שם בדוי), בת 11, הגיעה לקליניקה. האֵם מספרת: "זה כמה שנים שהיא סובלת לסירוגין מכאבי ראש ומיגרנות. הכול התחיל כששי נכנסה לבית הספר. באמצע היום מדי פעם היה מתחיל לכאוב הראש. הכאב חלף תוך זמן קצר. היו תקופות ללא כאבים, ותקופות בהם התכיפות עלתה. בשנה האחרונה שי מתלוננת הרבה על כאב ראש, בד"כ בשעות הצהריים או אחר הצהריים. בבירור רפואי הומלץ על תזונה טובה ופעילות מתונה. עשינו שינויים, אבל זה לא ממש עוזר. הגענו אליך כי שמענו שההומאופתיה יכולה לעזור במקרים כאלו."

שי קיבלה רמדי שהתאימה הן למצב של מיגרנה אצל ילדים והן למאפיינים נוספים שלה שהתבררו במהלך הראיון.
חודש לאחר מכן סיפרה שי:  "אני מרגישה טוב יותר. היו לי פחות כאבי ראש, אולי פעם אחת או פעמיים." האֵם הוסיפה וסיפרה שהיה לשי חודש ממש טוב באופן כללי. 
שי המשיכה להגיע לקליניקה למעקב לפי צורך כדי לקבל רמדי לחיזוק, ובמקרים בהם הייתה התפרצות של כאב ראש חזק היא נעזרה ברמדי הומאופתית שהקלה.

מיגרנה אצל ילדים – יש מה לעשות. אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 
050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים