עצירות אצל תינוקות

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> עיכול >> עצירות אצל תינוקות
עצירות אצל תינוקות ניתנת לריפוי באמצעות הומאופתיה

23.6.13

עצירות אצל תינוקות היא מצב בו קיים עיכוב, קושי או כאב במתן צואה. מצב זה עשוי להיות מלווה בסימפטומים כמו כאבי בטן, נפיחות וגזים, ובמקרים חמורים יותר אף חסימת מעיים על ידי צואה.

תדירות היציאות משתנה מתינוק לתינוק, ולכן לא ניתן להגדיר במדויק תכיפות יציאות תקינה.
כמו כן אצל תינוקות מרקם הצואה חשוב יותר מתדירות היציאות. חשוב לבחון את התמונה כולה. אם תינוק נותן צואה פעם ביומיים-שלושה אבל הוא רגוע ושלו, לא נתייחס אליו כאל תינוק הסובל מעצירות, במיוחד אם הצואה אינה קשה ואם מתן הצואה לא מלווה בסבל, כאבים או חוסר נוחות.
פעמים רבות נראה כי התינוק מתאמץ ומאדים בעת ההתפנות. הדבר אינו מעיד בהכרח על עצירות, במיוחד כאשר מרקם הצואה תקין.

עצירות אצל תינוקות, כמו גם גזים אצל תינוקות, הם מצבים שעשויים להיות מושפעים מתזונה, מתן תוספי ברזל או תרופות ומצבי חולי.

עצירות אצל תינוקות ותזונה
תזונת התינוק עשויה להשפיע על תדירות היציאות שלו ועל איכותן.
תינוקות יונקים נוטים פחות לפתח עצירות, משום שחלב אֵם מותאם בדיוק למערכת העיכול שלהם, נספג ומעוכל היטב.
תינוקות הניזונים מפורמולה עלולים לפתח עצירות בשל אי התאמת הפורמולה למערכת העיכול שלהם, במקרה כזה כדאי לנסות לשנות את סוג הפורמולה ולהקפיד על שתיית מים. עם המעבר למזון מוצק עלולה להופיע עצירות בגלל רגישות למזון זה או אחר.

עצירות אצל תינוקות וטיפול הומאופתי
במהלך טיפול הומאופתי בתופעה של עצירות אצל תינוקות יבחן המטפל את המאפיינים הבולטים והמיוחדים של העצירות אצל התינוק שלך. לדוגמה: האם כשהתינוק בוכה הוא  מעדיף שינדנדו אותו בעגלה, על הידיים, על הכתף? האם תנועה מתונה מרגיעה אותו או נדנוד חזק? האם הכאב מופיע בשעות מסוימות? מהם מאפייני הצבע, הריח והמרקם של הצואה? בנוסף, יבחן המטפל את אופיו והרגליו של התינוק. המאפיינים והסימפטומים של התינוק כמכלול יכוונו את ההומאופת לבחור עבורו רמדי מתאימה.

עצירות אצל תינוקות – למה הומאופתיה?
תנועת מעיים סדירה ויציאות תקינות לא אמורות להיות תלויות בתוספי מזון, בדיאטה מיוחדת או בתרופות. שימוש חוזר בתרופות או מזונות לריכוך הצואה או מתן תרופות משלשלות, עלול לגרום לדיכוי פעולת המעי ולהביא בסופו של דבר למעי עצל ולתלות בגורמים חיצוניים למתן יציאה.

הרמדי ההומאופתית מטפלת במצב של עצירות אצל תינוקות מהשורש בכך שהיא מעוררת את הגוף לרפא את עצמו ולייצר פעולת מעיים תקינה לאורך זמן. הומאופתיה מציעה טיפול בילדים ובתינוקות באמצעות התאמה אישית של רמדי שעשויה מחומרים טבעיים בלבד.

עצירות אצל תינוקות, כמו גם גזים אצל תינוקות, הם מצבים הניתנים לריפוי באמצעות הומאופתיה. מטרת הטיפול ההומאופתי היא לעורר את כוחות הריפוי הפנימיים הקיימים בכל אחד ואחד מאיתנו, להשיב את מערכות הגוף והנפש לאיזון ולפעולה תקינה, וכתוצאה מכך לעקור את הסימפטומים מן השורש ולצמיתות.

עצירות אצל תינוקות –  למה לסבול? אנחנו מזמינים אותך אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים