רגישות לחלב אצל תינוקות

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> עיכול >> רגישות לחלב אצל תינוקות

רגישות לחלב אצל תינוקות

13.1.14

רגישות לחלב אצל תינוקות היא תופעה נפוצה. כשלושה אחוזים מהתינוקות מפתחים אלרגיה לאחד ממרכיבי הפורמולות לתינוקות, שלרוב מכילות חלב פרה. זו יכולה להיות אלרגיה לחלבון המצוי בחלב הפרה, או חוסר באנזים שמפרק את הלקטוז (סוכר שבחלב הפרה). אלרגיה זו חולפת לרוב התינוקות בערך בגיל שנה. בשפה המקצועית תופעה זו מכונה רגישות לחלב אצל תינוקות.

מהי רגישות לחלב אצל תינוקות?

כל אלרגיה היא, למעשה, תגובת יתר של המערכת החיסונית שלנו כנגד פולשים מבחוץ כגון וירוסים, חיידקים וחומרים שונים. אצל תינוקות מערכת זו עדיין לא בשלה, ויכולה לזהות בטעות את אחד ממרכיבי חלב הפרה כ"פולש זר" ולפתח נגדו תגובה אלרגית.

מהם התסמינים שיכולים להעיד על רגישות לחלב אצל תינוקות?

• פליטות מרובות ואף הקאות

• שלשולים, שלשולים דמיים, או מצד שני עצירות אצל תינוקות

• נזלת, שיעולים, וצפצופים בחזה

• חוסר תיאבון, גזים אצל תינוקות, אי שקט
 
• חוסר עלייה במשקל לאורך זמן, ובעקבותיו אנמיה וחוסר בברזל

אם התינוק שלך סובל מחלק מהתסמינים הללו, יתכן שיש לו רגישות לחלב. כמובן, שלא כל התסמינים חייבים להיות נוכחים אצל כל התינוקות, ויתכן הבדל ביניהם בעוצמת הסימפטומים.איך הומאופתיה יכולה לעזור ולרפא רגישות לחלב אצל תינוקות?
אלרגיה היא תגובה מוגזמת של המערכת החיסונית כנגד חומרים שלא אמורים להזיק לגוף התינוק. טיפול הומאופתי מחזק ומאזן את המערכת החיסונית של התינוק, ובכך מונע את התגובה האלרגית לחלב.
הטיפול ההומאופתי מותאם לכל תינוק לפי הצרכים והסימפטומים שלו. הטיפול מרגיע את התינוק, מונע סבל רב, משפר את התיאבון ואת איכות השינה שלו.
הטיפול טבעי לחלוטין וללא תופעות לוואי.

טיפול הומאופתי בתינוקת שסבלה מרגישות לחלב וריפלוקס - דוגמה מהקליניקה:

אמה (שם בדוי), תינוקת מתוקה בת חודשיים, הובאה לטיפול בעקבות הקאות אחרי כל ארוחה כמעט. רופא הילדים אבחן ריפלוקס ורגישות לחלב פרה, ולכן התאימו לה תזונה מיוחדת מפורמולה לתינוקות שסובלים מרגישות לחלב פרה. אף על פי כן היא המשיכה להקיא. בנוסף, במשך כשבוע היא קיבלה אנטיביוטיקה נגד חיידק בדרכי השתן, והיא החלה לשלשל.
האֵם הצעירה הייתה קרובה לייאוש. תינוקת כה קטנה וכה חולה. מאחר שהטיפול ההומאופתי הוא אינדיבידואלי ומותאם לכל תינוק לפי הסימפטומים שלו, ביקשתי מהאם לספר לי על התינוקת, על הרגלי האכילה והשינה שלה, על היציאות, על המזג שלה, וגם על ההיריון והלידה.
התאמתי לתינוקת רמדי הומאופתית. לאחר שלושה ימים בלבד דיווחה לי האֵם שההקאות פסקו, והתינוקת אינה משלשלת עוד. התיאבון חזר, והיא נראית הרבה יותר רגועה. גם החיידק בשתן לא נראה שוב בבדיקות.
לאחר שבועיים קיבלתי דיווח טלפוני שהיא שוב מקיאה. היא קיבלה מנה נוספת של הרמדי ההומאופתית, ותוך יומיים הכול חלף. אמה התינוקת המשיכה להיות בריאה, ולא סבלה עוד מרגישות לחלב.

רגישות לחלב אצל תינוקות היא לא גזרה משמיים. אפשר וכדאי לטפל בה בעזרת הומאופתיה. טיפול לילדים ולתינוקות בהומאופתיה משפר את הבריאות שלהם ואת איכות החיים.
אם ברצונך לטפל ביעילות במצבים של רגישות לחלב אצל תינוקות וילדים, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום לקבל טיפול מקצועי ובטוח.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל

 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים