רפואה הומאופתית

דף הבית >> מידע נוסף >> רפואה הומאופתית
 

בעולם שבו יותר ויותר אנשים שכחו כיצד לשמור על הבריאות שלהם, הן מהבחינה הנפשית והן מהבחינה הגופנית, אין זה פלא שרובו המוחלט של המין האנושי מסתמך על תרופות מלאכותיות אשר יעילותן שנויה במחלוקת. שלא לדבר על כך שמרבית בני האדם כבר אינם יודעים כיצד לנהל את חייהם בצורה כזו שלא תגרום להם לסבל ולמחלות בחיי היום יום שלהם. רפואה הומאופתית במובן מסוים מהווה גישה חלופית לרפואה המודרנית ולתעשיית התרופות המגלגלת אינספור דולרים מדי שנה, כאשר לנגד עיניה המטרה הנעלה לעזור לבני האדם למצוא תרופות ושיטות ריפוי טבעיות ויעילות יותר.

 

ואולי אף חשוב מכך, העוסקים בתחום של רפואה הומאופתית שמים לעמם את המטרה ללמד את בני האדם כיצד לנהל את חייהם בצורה כזאת שהם לא יצטרכו לפנות לקבלת טיפול – בין אם טיפול הומאופתיה או כל טיפול אחר – מלכתחילה. במאמר זה אנחנו נביא בפניכם מספר שאלות נפוצות ותשובות בנושא של רפואה הומאופתית, על מנת שתוכלו להכיר מקרוב את השיטה ואת יתרונותיה הרבים.

שאלות נפוצות ותשובות לגבי הומאופתיה

 • מהי בעצם רפואה הומאופתית?

  לשאלה זו יש לא מעט תשובות, בעיקר מפני שככל שהתחום התפתח, נוצרו גישות שונות לטיפולים המבוססים על הומאופתיה. אך ככל הנראה שרוב העוסקים בתחום יסכימו כי מדובר על שיטת ריפוי ייחודית, אשר תפקידה העיקרי הוא להניע לפעולה את יכולתו הטבעית של הגוף להיפטר ממחלות שונות ועל ידי כך לרפא את עצמו. במהלך טיפול, ההומאופת מטפל בבעיה הרפואית של האדם באמצעות הכנות הומאופתיות המבוססות על חומריים טבעיים בלבד, כאשר הרכבן מותאם למטופל באופן אישי.

 • מהם חלק מההבדלים בין הגישה של רפואה הומאופתית לרפואה הקונבנציונאלית?

  באופן כללי, ניתן לומר כי העוסקים בתחום הרפואה הקונבנציונאלית נוטים להתייחס אל האדם הפונה לטיפול או לייעוץ כמעין מכונה. פירוש הדבר שהוא מגיע לרופא, מציג את הבעיה ממנה הוא סובל ואת התסמינים האופיינים לה, ולאחר מכן הרופא (או הפסיכיאטר) רושם את המרשם שמטרתו להיפטר מן התסמינים החיצוניים והגופניים של המחלה. בנוסף על כך, רופאים, רוקחים, פסיכיאטרים ושאר האנשים אשר דוגלים בגישה הקונבנציונאלית לריפוי, כלומר המתבססים בעיקר על טיפול תרופתי, מניחים כי יש הכרח להתייחס לתסמיני הבעיה אשר ממנה סובל המטופל כאילו שיש לשלוט בהם, לדכא אותם או להעלים אותם כליל.

  בניגוד גמור לרפואה הקונבנציונאלית, הומאופתיה היא שיטה אשר דוגלת בגישה הוליסטית לריפוי, פירוש הדבר הוא שהמטפל מתייחס לאדם השלם על סך כל חלקיו. זאת אומרת, במקום לטפל בבעיה הספציפית שהמטופל מציג בפני המטפל, או לנסות לפתור את התסמינים הבולטים, הומיאופת ישאף לפתור את הבעיה מהשורש. הוא יעשה זאת, בין היתר, על ידי רקיחת תרופה טבעית ייחודית ומותאמת אישית למטופל.

 • מי יכול להפיק תועלת משיטה זו?

  כל בני האדם באשר הם, ללא קשר למין, לגיל או לאמונה שבה הוא דוגל. למעשה, יש מגוון רחב של מטפלי רפואה הומאופתית המתמחים בסוגים שונים של קהלי יעד, כולל הומאופתיה לנשים בהיריון, הומאופתיה לילדים וכיוצא באלה.

 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים