גיל ההתבגרות

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> גיל ההתבגרות
גיל ההתבגרות הוא גיל רגיש במיוחד, והנמצאים בו חשופים להתמודדויות ולבעיות רבות. מגוון עצום של בעיות מעסיק את המתבגרים, החל מקשיים על רקע השינויים הפיזיולוגיים בגיל ההתבגרות וכלה בנושאים רגשיים והתנהגותיים.

גיל ההתבגרות עלול להיות תקופה קשה ביותר עבור ילדיכם ועבורכם, ההורים. ההומאופתיה עשויה לעזור לכם לעבור שלב זה בצורה מיטבית.

להתייעצות פנו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקריאת מאמרים בנושא בחר/י  מהרשימה

גיל ההתבגרות - איך עוברים את זה?
בעזרת הומאופתיה, כמובן...


במה שונה הטיפול במתבגרים מטיפול בילדים או במבוגרים?
גיל ההתבגרות הוא גיל רגיש במיוחד, והנמצאים בו חשופים להתמודדויות ולבעיות רבות. נדרשת הבנה מיוחדת ורגישות מיוחדת בטיפול בנערים ונערות בגיל זה. חשוב להכיר את הנושאים המיוחדים המעסיקים את המתבגרים. צורת ההתייחסות למתבגרים חייבת להיות עדינה ומכבדת באופן מיוחד.

גיל ההתבגרות – אילו בעיות מיוחדות לגיל זה?
מגוון עצום של בעיות מעסיק את המתבגרים, החל מקשיים על רקע השינויים הפיזיולוגיים בגיל ההתבגרות וכלה בנושאים רגשיים והתנהגותיים; בעיות עור שונות כמו אקנה, אטופיק דרמטיטיס, פיטריות; וכן אצל נערות בעיות בסדירות מחזור, כאבי מחזור, תופעות לפני מחזור.
בעיות חברתיות בגיל ההתבגרות הופכות להיות משמעותיות, ועלולות להשפיע גם על הדימוי העצמי של הנער והנערה. עלולים להתפתח מצבים של הפרעות אכילה ועודף משקל, דיכאונות, התפרצויות זעם, חרדה חברתית ועוד. גיל ההתבגרות מאפשר לנער ולנערה לבנות ולפתח את הייחודיות שלהם. מצד שני, הם רגישים מאוד לשונות שלהם מסביבת בני הגיל.

באמצעות ההומאופתיה אפשר לעזור לנער או לנערה להגיע לאיזון: להתמודד בצורה מיטבית עם חרדת בחינות, שליטה בכעסים, תחושת ביטחון, רכישת חברים חדשים. יש נערים ונערות שתקופת גיל ההתבגרות נחווית כעמוסת מתחים באופן מיוחד. אלה עלולים לפתח מחלות בעקבות התמודדות לא יעילה עם מתח. יש נערים ונערות שנכנסים לשלב חשוב זה של חייהם, כאשר הם כבר חולים במחלה כרונית משמעותית. גיל ההתבגרות, לעתים קרובות, עמוס גורמי מתח. אלה, עלולים להחמיר מצבי חולי כרוניים כגון אסטמה, סוכרת ומחלות עיכול שונות. הומאופתיה יכולה לעזור לנער או לנערה להביא את עצמם לתפקוד המיטבי מבחינה פיזית-בריאותית ומבחינה רגשית-התנהגותית.

מה לעשות אם המתבגר מסרב לקבל טיפול?
פעמים רבות קשה לשכנע את המתבגרים לפנות לעזרה. מומלץ לחזור ולומר לילדכם שניתן להיעזר, לא חייבים לסבול. פנו אליו או אליה בשפה עדינה, ברגישות וברכות. היו עדינים. אל תאמרו דברים שאחר כך תצטערו עליהם. כדאי לספר למתבגר שההורים נוכחים רק בתחילת המפגש עם ההומאופת, ואחר-כך הם מוזמנים להמתין בחוץ.מקרה לדוגמה:
מנחם (שם בדוי), נער בן 17, סובל מהתקפי אסטמה חריפים וחוזרים זה ארבע שנים. מנחם פנה בבקשה לעזרה, לאחר שמצבו הבריאותי התדרדר מאוד בשנה האחרונה, עד כדי כך שגם עלייה במדרגות גרמה להתקף אסטמה. מנחם גילה שהמשאפים והאינהלציות שעזרו לו בעבר אינם יעילים עוד. בשנה האחרונה הוא התאשפז פעמים רבות.

מנחם הגיע שבר כלי. במהלך הראיון התברר שהתקפי אסטמה הם רק חלק ממה שבאמת מעסיק אותו. מנחם עדיין התאבל על  מותו הפתאומי של אחיו, לפני יותר מארבע שנים. יחד עם זאת מנחם היה מחויך. הוריו סיפרו כיצד, למרות מצבו, הוא עדין ועוזר לאחיו ולאחיותיו. מנחם עצמו סיפר כי חש כעס כלפי הוריו. הוא סיפר כי לפעמים הוא מגיע עד כדי התפרצויות בצעקות. אחר-כך הוא חש נבוך בשל התנהגותו, והוא נוטה להסתגר בחדרו לתקופות ארוכות.

חודש לאחר שהותאמה רמדי למנחם הוא סיפר, שאין שיפור מבחינת קשיי הנשימה, אבל חל שיפור כללי במצב רוחו. בתהליך הדרגתי שנמשך כשנה מנחם כבר לא נזקק לאינהלציות, ותדירות השימוש במשאפים פחתה מאוד. מצב רוחו השתפר, והוא אינו שרוי בדיכאון עוד ואינו מסתגר. ההורים סיפרו שהוא פתוח יותר, עצמאי יותר, ופחות כעסן. מצב בריאותו של מנחם עוד המשיך וימשיך להשתפר. תפקיד ההורים להמשיך ללוותו בתהליך הריפוי.

גיל ההתבגרות יכול להחוות בצורה חיובית על-ידי מתבגרים, אך גיל ההתבגרות גם עלול להיות תקופה קשה ביותר עבורם ועבורכם, ההורים. ההומאופתיה עשויה לעזור לכם לעבור שלב זה בצורה מיטבית.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל 

 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים