דיכאון בגיל ההתבגרות

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> דיכאון בגיל ההתבגרות

דיכאון בגיל ההתבגרות

מי מאיתנו אינו מסתכל לאחור ונזכר בערגה בגיל ההתבגרות?
הרגשות כמובן מעורבים. לעתים את תקופת ההתבגרות ליוו תחושות דיכאון, בלבול וחוסר אונים. לעתים התרוממות רוח, עליזות ותחושת סיפוק.

שינויים בתחומים שונים מתרחשים בחייו של נער מתבגר או נערה מתבגרת. את תחילת גיל ההתבגרות מציינים הופעת שינויים ביולוגיים חיצוניים ושינויים פיזיולוגים-הורמונליים. מבחינה חיצונית הופעת סימני המין מעידים על השינוי שחל במצבו של המתבגר. מבחינה פנימית, השינויים משתקפים בדימוי עצמי ותדמית הגוף, ומהווים רכיב חשוב בזהות המתגבשת. נער ונערה משווים את התפתחותם ביחס לעצמם, ומאוחר יותר גם ביחס לקבוצת בני גילם.


דיכאון בגיל ההתבגרות – מהו וממה הוא נובע?
שינויים רבים מתחוללים גם במישור הרגשי. השינויים הביולוגיים הפנימיים והחיצוניים מתמשכים לאורך זמן. אלה משפיעים על תפיסת העצמי. בן הנוער מצוי במצב ביניים של ילד-מבוגר. הוא צריך עדיין את תמיכת הוריו ועידודם, ולעומת זאת הוא רוצה להתמודד עם דברים בעצמו, הוא מחפש את דרכו העצמאית. מצב זה יכול לגרום לו בלבול רב, חוסר אונים ולעתים אף תחושת דיכאון.

כתוצאה מתופעות אלה מתפתחות בעיות שונות בגיל זה. אחת מהן היא דיכאון בגיל ההתבגרות. תופעה אשר באה לידי ביטוי בעוצמות ובצורות שונות כמו הסתגרות, מצבי רוח משתנים, חוסר חשק כללי, קשיים בלימודים, הפרעות אכילה, הפרעות התנהגות, קשיים פיזיים בתפקוד היומיומי, דימוי עצמי נמוך, בדידות, תסכול ובלבול.

דיכאון בגיל ההתבגרות יכול לנבוע גם מקושי להתמודד עם כישלונות לימודיים או חברתיים, הנחווים כמאיימים על תפיסתם העצמית, כך בעלי לקות למידה, שקשייהם מועצמים כשהם מגיעים לחטיבת הביניים והתיכון.
דיכאון בגיל ההתבגרות יכול להופיע לאחר אירוע טראומטי, שנער או נערה מתקשים להתמודד עמו, כיוון שהוא נחווה בעוצמות גבוהות במיוחד בגיל זה.מקרה לדוגמה
שני (שם בדוי), בת 16, הייתה מרוחקת במפגש ולא שיתפה פעולה. היא הייתה הססנית וחשדנית. בשיחה עם ההומאופת התברר כי שני סובלת ממצבי דיכאון חוזרים. היא נהגה לשבת בחדרה, סגורה במשך שעות רבות, ללא כל רצון להיות חלק מהמציאות היומיומית שמחוץ לחדרה. מצבי רוחה השתנו בתדירות גבוהה ולוו בוויכוחים עם ההורים. שני סבלה מעודף משקל ומחוסר ריכוז, ונוספו לכך בעיות שנתלוו למחזור החודשי, אשר נטרלו אותה במשך יומיים בכל חודש: היא התקשתה לתפקד והייתה "ממש חולה", פניה "פרחו" ומצב הפצעונים הוחמר.

במהלך ההתקדמות בטיפול ההומאופתי, אמרה אמה של שני: "קיבלתי את הילדה בחזרה". שני אמרה שלא האמינה שהטיפול יעזור, והיא שמחה שהסכימה בכל זאת לנסות. היא חדלה לסבול מהמחזור החודשי, התיאבון שלה התמתן כמו גם הפצעים בפניה. היא הצליחה שוב להתרכז בלימודים, ומצבי הרוח שלה התמתנו משמעותית. כמו כן, היא בוטחת יותר בחברות ונעים לה יותר להיות בחברת הילדים בכיתה.

דיכאון בגיל ההתבגרות איננו גזרה משמיים.
ניתן בהחלט לשנות את המצב באמצעות טיפול הומאופתי.
אנו מזמינים אותך - נערה, נער, הורה מודאג - לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים