הפסקות נשימה בשינה

דף הבית >> נשים >> הפרעות שינה >> הפסקות נשימה בשינה

הפסקות נשימה בשינה

הפסקות נשימה בשינה גורמות לעייפות וחוסר ריכוז במהלך כל היום. אם אשתך תוקעת בך מרפק בלילה, היא מעירה אותך כי אתה נוחר  נחירות קולניות, ובבוקר אתה חש יובש בפה, יתכן שאתה סובל מהפסקות נשימה בשינה. האם אתה מתעורר בתחושת מחנק וחוסר אוויר?  כיצד תוכל להיעזר בהומאופתיה קלאסית? קרא כאן.

הפסקות נשימה בשינה היא הפרעת שינה הנקראת גם דום נשימה, אשר חזרתה במהלך השינה גורמת לירידה משמעותית באיכות השינה. איכות שינה ירודה משפיעה על רמת הערנות והתפקוד במשך היום. נמצא כי אנשים שאיכות שנתם פגומה, נוטים יותר לתאונות בשל חוסר ריכוז כמו גם לתחלואה כללית גבוהה יותר, כיוון שגופם לא קיבל את המנוחה הדרושה לו.

סוגים של הפסקת נשימה
דום נשימה חסימתי הנובע מצניחה של בסיס הלשון והחך הרך בזמן שינה, וכך חוסם את מעבר האוויר. הדבר מוביל לירידה ברמת החמצן בדם. ירידה זאת גורמת ליקיצות קצרות כדי לחדש את הנשימה. הפסקת הנשימה נמשכת עשר שניות ויותר, ופוגעת ברצף ובאיכות השינה. כתוצאה מכך האדם חש עייפות במהלך היום.
דום נשימה מרכזי הוא נדיר יותר. הוא עלול להיגרם מפגיעה במוח, כאשר מרכז הנשימה במוח לא שולח גירוי חשמלי לשרירי הנשימה.

סימנים להפסקת נשימה
הפסקות נשימה בשינה גורמות לנחירות, יובש בפה, יקיצות תכופות בלילה, עייפות וישנוניות בבוקר ובמהלך היום. יכולים להופיע כאבי ראש נלווים וקושי בריכוז. כמו כן יכולים להתלוות להפסקת הנשימה גם שינויים קיצוניים בלחץ הדם ובקצב הלב.
הפסקות נשימה בשינה נפוצות יותר אצל גברים ואצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר. לרוב, אנשים הסובלים מהפסקות נשימה אינם מודעים לכך, והאנשים סביבם הם שיעירו את תשומת לבם לכך.

הטיפול המקובל
הטיפול המקובל מורכב מאפשרויות שמטרתן למנוע את התרחשות דום הנשימה, אולם הן אינן מרפאות:
   1. מכשיר CPAP אשר מונע את צניחת הרקמות על-ידי הזרמת האוויר. יש המוצאים שמכשיר זה עוזר להם, אך הם מוגבלים מבחינת תנוחת השינה, וכתוצאה השינה אינה רגועה. מכשיר נוסף הוא התקן לקידום הלסת שמורכב על השיניים בזמן שינה. האדם יזדקק לתמיכת המכשיר בכל פעם שילך לישון.
   2. ניתוח לכריתת החך הרך, הענבל והשקדים. הליך זה הוא בעייתי, כיוון שבאברים אלה ממוקמים תאים של מערכת החיסון (הלימפה) ומהווים קו הגנה ראשון של הגוף נגד חיידקים ווירוסים.

הטיפול ההומאופתי
ההומאופתיה מציעה פתרון, אשר מכוון לפתור את בעיית הפסקות הנשימה בשינה, ולא רק להקל. ההומאופתיה רואה את הפסקות הנשימה בשינה כחלק ממכלול מאפיינים של מצבך. לכן במפגש הטיפולי יבחן ההומאופת את המצב כולו, ישמע על ההיסטוריה הרפואית, על המצב הפיזי והרגשי, ויתייחס גם לתכונות האופי. כל זאת במטרה להתאים רמדי למצבך.
בטיפול ההומאופתי אנו שואפים להחזיר את גופך לאיזון. הרמדי ההומאופתית - מטרתה לאזן את הפסקות הנשימה בשינה, לפתור אותן אחת ולתמיד, וזאת בלי ליצור תלות תרופתית. מקרה לדוגמה
יוסי (שם בדוי), בן 50, סיפר כי בשנים האחרונות התלוננה אשתו שהוא מפריע לה לישון בנחירותיו הקולניות. בעקבות התעוררויות מרובות בלילה בתחושת מחנק ויובש בפה בבוקר, הפנה אותו הרופא למעבדת שינה, שבה אובחן כסובל מבעיית הפסקות נשימה בשינה. הטיפול שהוצע לו נראה לו מסורבל ולא נוח, ולכן פנה לטיפול הומאופתי.
בנוסף, יוסי סובל מבעיית עודף משקל ועייפות מרובה.
הותאמה ליוסי רמדי הומאופתית, והיא ניתנה במנה חד פעמית.

במפגש המעקב סיפר יוסי, כי חל שינוי משמעותי בשנתו: עוצמת הנחירות ותדירותן ירדו. איכות השינה שלו השתפרה מאוד, ובמהלך היום הוא עייף פחות. הוא הוסיף וסיפר שאשתו שמחה יותר בבוקר. זהו בונוס נפלא של טיפול הומאופתי.

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול הומאופתי לבעיית הפסקות נשימה בשינה.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים