הפרעות התנהגות אצל ילדים

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> הפרעות קשב וריכוז >> הפרעות התנהגות אצל ילדים

הפרעות התנהגות אצל ילדים – איך לעזור לילד ולמשפחה כולה

הפרעות התנהגות אצל ילדים גורמות להם סבל רב ולסביבתם הקרובה: להורים, למשפחה, לחברים. ההפרעות יכולות להתבטא בהתקפי זעם, כעסים, מריבות ויכוחים אינסופיים, התנהגות מתריסה ועיקשת, רגישות קיצונית, חוסר גבולות, אגרסיביות, קשיים בביצוע פעילויות המצריכות קשב וריכוז, קשיים במעבר בין פעילויות, אלימות מילולית ופיזית, קשיים חברתיים והתנהגות בלתי חברתית.

הפרעות התנהגות אלו יגרמו לרוב לקשיי תפקוד גם בתוך המערכת החינוכית בה הילד נמצא. זו מצידה עלולה להפעיל לחץ נוסף, שיקשה על ההורים ועל הילד להתמודד עמן ולהתגבר עליהן.  
הורים לילדים הסובלים מהפרעות התנהגות מרגישים לרוב בלבול רב, ואף חוסר אונים, הן בשל הקושי לאבחן את סוג ההפרעה והגורמים לה, והן בשל הקושי לבחור לילדם את הטיפול המתאים ביותר עבורו מתוך מגוון אפשרויות הטיפול הקיימות.

טיפול הומאופתי יכול לסייע רבות לפתרון הפרעות התנהגות אצל ילדים. הטיפול ההומאופתי יכול להיות הטיפול העיקרי או היחיד, והוא יכול להיות משלים לשיטות טיפול נוספות.


מספר סיבות גורמות להופעת הפרעות התנהגות אצל ילדים

1.         קשיים רגשיים – חוסר בשלות, דימוי עצמי נמוך ועוד;

2.         קשיים חברתיים – קשיי השתלבות, תחושת דחייה;

3.         חינוך לקוי או הזנחה;

4.         צרכים מיוחדים של הילד כגון לקות למידה, הפרעות קשב וריכוז, קשיים בויסות ובעיבוד חושי,
            מוגבלויות פיזיות;

5.         מערכת יחסים לקויה בין הצוות החינוכי ובין הילד.

 
הפרעות התנהגות אצל ילדים – טיפול בדרך הטבעית
לטיפול ההומאופתי יתרונות רבים ככלי לפתרון הפרעות התנהגות אצל ילדים. ההומאופתיה רואה את האדם כמכלול של גוף ונפש. הטיפול ההומאופתי הוא אינדיבידואלי לפי מאפייניו האישיים של כל מטופל. הטיפול מתחיל בתהליך אבחון מקיף, שלאחריו מותאמת לכל מטופל רמדי הומאופתית טבעית, נטולת תופעות לוואי. הרמדי ההומאופתית מחזקת את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש, ומסייעת להם להתגבר בעצמם על מקור ההפרעה.

על פי ההומאופתיה הפרעות התנהגות אצל ילדים, כמו גם סימפטומים פיזיים והתנהגותיים אחרים, יכולים להוות סימנים לבעיה פנימית יותר. עם פתרונה יהיה לרוב שיפור גם בתחושה הפיזית והכללית של המטופל והקלה או פתרון מלא גם לבעיות אחרות מהם הוא סובל. ההומאופתיה נותנת מענה יעיל מאוד למגוון רחב של הפרעות התנהגות כמו אלימות או התקפי זעם, וכן לבעיות רגשיות, חרדות והפרעות קשב וריכוז. במקרים רבים הטיפול ההומאופתי מונע את הצורך במתן תרופות. הומאופתיה היא טיפול עדין, המסייע לילד לתפקד ולהתמודד במיטבו, אך אינו משנה את אישיותו ואת מי שהוא. כמו כן הטיפול ההומאופתי אינו מחייב את הילד לשנות הרגלים, ולמעט פגישות מעקב אחת למספר שבועות, אינו גוזל זמן מהילד ומהוריו.

הפרעות התנהגות אצל ילדים גורמות סבל רב לילדים ולסובבים אותם. כדאי לטפל בהן מוקדם ככל האפשר, לפני שיתקבעו דפוסי התנהגות לא הולמים. לאחר התקבעות דפוסים לא הולמים, עלולות להיווצר בעיות משנה נוספות כמו פגיעה בדימוי העצמי או פגיעה בתחושת הערך של הילד.

כשהתנהגות ילדכם שונה משל סביבתו, כשהוא מגיב בעוצמות שאינן תואמות את המצב, הוא סובל ואתם סובלים. הפרעות התנהגות אצל ילדים אינן גזרה משמיים, טפלו בילד לפני שיתויג על-ידי הסביבה.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 
050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים