הפרעות קשב וריכוז

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> הפרעות קשב וריכוז
הפרעות קשב וריכוז – האם  ילדכם פעלתן יתר על המידה, לא קשוב, אימפולסיבי, עם בעיות התנהגות? האם הוא מתקשה להשתלב בחברה? האם הוא בעל דימוי עצמי נמוך? קשריו החברתיים רופפים? קשיים אלה לא ייעלמו מעצמם.

בין אם ילדכם מאובחן כסובל מהפרעת קשב וריכוז ובין אם לא אובחן ואתם "רק חושדים", טיפול הומאופתי יכול לעזור לכם ולעזור לילדכם. הומאופתיה יכולה לאפשר לילד למצות את הכוחות שבו לתפקוד מיטבי.

להתייעצות פנו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקריאת מאמרים בנושא בחר/י  מהרשימה
הפרעות התנהגות אצל ילדים
אלימות ילדים
טיפול רגשי בילדים
טנטרום

הפרעות קשב וריכוז – מה אפשר לעשות?

ילדים נוטים לפעלתנות, קשובים פחות, ואימפולסיביים יותר ממבוגרים. לכן אין זה מפתיע שלילדים יש בעיות התנהגות. במקרים מסוימים הפרעות התנהגות אצל ילדים הן חמורות עד כדי פגיעה בהשתלבות הילד בחברה. קשה להתייחס אליהן כנורמאליות. רוב ההפרעות לא תיעלמנה מעצמן. המומחים נוטים להרגיע את ההורים בכך שהתנהגויות אלה מתאימות לילדים, אך לעתים קרובות האבחנה הנכונה היא הפרעות קשב וריכוז.

הפרעות קשב וריכוז נובעות מהתפתחות לא תקינה של מערכת העצבים המרכזית.
התופעות מופיעות אצל כעשרה אחוזים מהילדים, וללא טיפול מתאים ילוו אותם בבגרותם.

הפרעות קשב וריכוז מלוות בתגובות רגשיות ואימפולסיביות ולעתים גם בהיפראקטיביות. חלק מאנשים אלה חווה קשיי שינה המחמירים את בעיות הקשב. בנוסף, הפרעות קשב וריכוז יכולות להתבטא בנטייה לתאונות כתוצאה מחוסר זהירות ואימפולסיביות.

הפרעות קשב וריכוז שאינן מטופלות עלולות לגרום לדימוי עצמי נמוך, קשיים ביצירת קשרים חברתיים יציבים, קשיים לסיים לימודים, נטייה להחליף עבודה לעתים קרובות, חרדות ודיכאון. למתבגרים וכן למבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז עלולה להיות נטייה לסיכון עצמי בצורה של צריכת סמים, אלכוהול או התנהגות מינית מסכנת.

הטיפול המקובל
הטיפול המקובל מציע טיפול משולב: טיפול התנהגותי-פסיכולוגי, תרופתי, וכן להורים מומלץ לקבל הדרכה אצל פסיכולוגים מומחים.
לתרופות המקובלות יש תופעות לוואי משמעותיות, הגורמות להורה התלבטויות קשות. תופעות הלוואי הנפוצות: דיכוי תיאבון, האטת גדילה, כאבי ראש, כאבי בטן, בעיות שינה, חרדות, טיקים, עצבות וחוסר חיוניות. משך ההשפעה החיובית של התרופות קצר, ואילו תופעות הלוואי עלולות ללוות את האדם במשך שנים ארוכות. טיפול הומאופתי - מקרה לדוגמה
שושנה (שם בדוי), סטודנטית, פנתה לטיפול לאחר 12 שנים של נטילת רטלין.
שושנה סיפרה: “הרטלין עוזר, אבל בלעדיו אני לא מצליחה להתרכז בכלל בלמידה. כבר שנים אני לא מצליחה להירדם בלילות. אני נשארת ערה גם שעתיים-שלוש, למרות שאני עייפה מאוד. בבוקר אני סמרטוט. אני עצבנית ומתפרצת, הכי גרוע לפני וסת. יש לי פתיל קצר."
היא סיפרה גם על דמעת והתעטשויות בגלל אלרגיה לחתולים.

הותאמה לשושנה רמדי הומאופתית.
לאחר חודש היא סיפרה: “המצב טוב יותר. אני נרדמת אחרי שעה, ויש לי יותר כוחות.” כשנשאלה על הריכוז בלימודים, אמרה: “שכחתי לקחת את הרטלין כמה פעמים, ולהפתעתי לא היה נורא.”

לאחר זמן-מה, בתאום עם הנוירולוג, מינון הרטלין ירד. בנוסף, הווסת הסתדרה, ובאופן כללי היא עצבנית פחות. לאחר שלושה חודשים דיווחה שושנה על הירדמות תוך חמש דקות, אנרגיה רבה במשך היום, והאלרגיה לחתולים, ממנה סבלה שנים רבות, נעלמה.
שושנה בתהליך טיפולי: באופן הדרגתי היא נעזרת פחות ברטלין, הפרעות השינה והאלרגיה מהן סבלה חלפו, מחזורי הווסת הסתדרו, והיא רגועה יותר.

מקרה נוסף לדוגמה
הוריו של שמואל (שם בדוי), בן ה-8, חיפשו טיפול טבעי עבורו: "המורה אומר שקשה לו לשבת על הכיסא. הוא מרבה לגעת בילדים שסביבו, שואל שאלות ללא קשר לנלמד. המורה מרגיש שזה מפריע להתנהלות התקינה של השיעור. הוא מתקשה להקשיב להוראות ולבצע משימות. הכתב שלו לא ברור, וקשה לו להכין שיעורי בית. קיבלנו תלונות מבית הספר ולבסוף זימנו אותנו לפגישה והמליצו לנו על בדיקת נוירולוג כי אולי רטלין יעזור. יצאנו ממורמרים. היה ברור ששמואל זקוק לעזרה, אבל חששנו לתת לו תרופה שתופעות הלוואי שלה ידועות."

חודש לאחר תחילת הטיפול ההומאופתי שמואל כבר השתתף בשיעורים והתמודד עם שיעורי הבית ביתר קלות. הקשר עם החברים השתפר. בסיום שנת הלימודים המורה הודה: "הוא לא אותו שמואל. הוא מקשיב, משתתף בשיעורים ומבין, הוא רגוע יותר."
להפתעתם של ההורים ולשמחתם, שמואל אינו סובל עוד מדלקות גרון חוזרות כבעבר. זהו רווח נוסף מהטיפול ההומאופתי.

הטיפול ההומאופתי הוא טבעי, ללא תופעות לוואי, ומותאם אישית.
הומאופתיה היא רפואה הוליסטית, המגייסת את כוחות הריפוי של האדם כדי להגיע לאיזון ולבריאות. קצב הריפוי הוא אישי ומושפע מנטילת תרופות במקביל לטיפול ההומאופתי, משך נטילת התרופות, נטייה משפחתית ואורח החיים.
בתהליך הריפוי יכולות להיות עליות וירידות, אך במהלך הזמן הירידות פחות משמעותיות, והאדם חווה הטבה בכל מישורי הקיום – פיזי, רגשי ומנטלי.

כתוצאה מהטיפול ההומאופתי הרוויחו שמואל ושושנה שיפור משמעותי ומתמשך באיכות חייהם. הפרעות קשב וריכוז אינן שולטות בהם עוד.
גם אתם יכולים לחוות שינוי כזה.
אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת ייעוץ וטיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל 

 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים