הרטבת לילה

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> הרטבת לילה

חשבת שסיימתם עם הרטבת לילה – אבל את והמכונה עובדים שעות נוספות?

עודכן 26.1.15

ככה סיפרה אימא של מאי: "הילדה שלי נגמלה מחיתולים ופתאום החלה להרטיב בלילה. הלילות הפכו לסיוט, ומכונת הכביסה עובדת שעות נוספות. ניסינו הכול, החל מלקחת אותה בלילה לשירותים ועד הסדין המצפצף, אך דבר לא הועיל.
אני קמה מאמצע הלילה בפעם ה...  מיואשת, מתי זה יגמר? עייפה, עצבנית על הילדה, רבה עם בעלי מי יקום הפעם לטפל בסירחון, ובבוקר כולנו טרוטי עיניים. כל היום מתחיל הפוך - בבית וגם בעבודה. ואני יודעת שמאי רוצה ומנסה ועדיין לא מצליחה. לא נעים לה הסירחון והמקלחות באמצע הלילה, במיוחד עכשיו בחורף. התסכול שלה ושלנו, גדול. האמת, אנחנו אובדי עצות".
מכירה את זה?

אימא, את חושבת שניסית הכול, את כבר מיואשת, אבל גם הילד שלך יכול להתעורר יבש בבוקר ממש כמו מאי ועמית, שעליו נספר בהמשך. עמית וההורים שלו היו בדיוק באותו מצב שאת מכירה כל כך טוב.
אימא של עמית (שם בדוי), בן 6, מספרת: "עמית התחיל להרטיב בלילה לאחר לידת אחיו הצעיר. כל מה שניסינו לא עזר, ועמית התעורר כמעט כל בוקר ספוג כולו." היא גם סיפרה שעמית מפחד מאוד מחושך ומכלבים. כשעמית נכנס לקליניקה, הוא התבייש מאוד ונצמד לאמו לאורך כל הריאיון.
התאמתי לעמית רמדי לפי תיאורה של האֵם, תוך התמקדות בקווי אופיו, בפחדים, ובמצבו הפיזי. כחודשיים לאחר תחילת הטיפול דיווחו ההורים בהתרגשות רבה, כי לילה אחד עמית קם יבש, ומאז אינו מרטיב עוד. כשהגיע עמית לקליניקה למפגש השני, הוא כבר הישיר אלי מבט, ואף ביקש לשחק איתי משחק שהביא איתו.

שמת לב שהתייחסתי להרטבת הלילה של עמית וגם לפחדים ולאופי של עמית?
זאת בגלל שההומאופתיה נותנת מענה הוליסטי למצב.

ילדים רבים הסובלים מהרטבת לילה סובלים גם מקשיים רגשיים כמו פחדים, חלומות רעים, חרדת נטישה, ביטחון עצמי נמוך, חוויה של אובדן או אבל. יכול להיות שגם ילדך סובל, גם אם הוא לא אומר זאת. בטיפול נתייחס גם למצבים המתלווים, המטרידים והמציקים.
במצבים שבהם הילד כבר היה גמול ופתאום התחיל להרטיב, נביא בחשבון את הגורמים שיכולים היו לגרום לנסיגה כמו לידת ילד נוסף במשפחה, כמו במקרה של עמית, או מעבר דירה, פרידה מאחד ההורים, כניסה לגן חדש, תאונה או בהלה גדולה שחווה הילד. לפעמים עניינים שלנו המבוגרים נראים פעוטים הם טלטלה עבור הילד. בתשאול מדוקדק ניתן מענה ונשיב לילד שלך את השליטה: על הרגשות וההרטבה בלילה.

אז איך ההומאופתיה יכולה לעזור?
על פי התפיסה ההומאופתית הרטבת לילה נובעת מיציאה מאיזון של האדם, ולא ניתן להפריד בין הגוף לנפש. ההומאופתיה היא שיטת ריפוי הוליסטית. ההומאופת  יתייחס למאפיינים של הרטבת הלילה המאפיינים של הילד שלך, וגם יביא בחשבון את אופי הילד שלך, מצבו הנפשי והרגשי, ואם יש בעיות נוספות מהן הילד סובל.

אבל למה הילד שלי מרטיב בלילה?
מומחים מצביעים על סיבות שונות להרטבת לילה אצל ילדים - סיבות פיזיולוגיות, סיבות רפואיות, ותורשה. רק בשני אחוזים מהמקרים נמצאה אחת מהסיבות הללו. רוב הילדים מרטיבים בלילה ללא סיבה ברורה, ורוב הסיכויים שגם הילד שלך מרטיב ללא סיבה ברורה. סבתא אמרה ש"עד החתונה" זה יעבור, וזה כנראה נכון, אבל בינתיים הילד מתמודד עם תחושות קשות:
בושה, כישלון ואכזבה, שמלווים אותו לא רק בלילה אלא גם בגן, בכיתה ועם חברים. להבדיל מהרטבת הלילה, התחושות הקשות עלולות להמשיך ללוות אותו גם אחרי החתונה...

איך הטיפול ישפיע על הילד שלי?
אם הילד שלך מעל גיל חמש והוא מרטיב, הוא בקבוצת הילדים שסובלים מאוד, אבל הוא יכול לקבל מתנה לחיים: ריפוי של המצב. ריפוי יסודי, עדין ובטוח.
מקרים רבים של הרטבת לילה אצל ילדים, כמו מאי ועמית, כבר רופאו על ידי ההומאופתים שלנו.


על סמך פגישת אבחון מקיפה האורכת כשעתיים הילד יקבל רמדי מותאמת לו, ותהליך של שינוי יתחיל עבורו ועבורך. ההתאמה האישית היא זו המביאה לתוצאות הטובות ביותר.

את תראי שהרמדי תשפיע לטובה גם על תחומים אחרים בחיי ילדך, ואף תחזק אותו ואת מערכת החיסון שלו. אין צורך לשנות הרגלים של הילד, אין צורך לשנות את דפוסי ההתנהגות, ואין צורך לבצע שינויים בתזונה.

תתעודדי! יש אופק אופטימי: לילה שקט, רגוע, בוקר ערני ללא הר כביסה מסריחה ובלתי נגמרת. כן, ללא הרטבת לילה!

כל מה שאת צריכה לעשות להפסקת הרטבת לילה של הילד שלך - להתקשר עכשיו!

התקשרי אלינו לטלפון 077-9-555-852 או הזיני פרטים ונחזור אליך בהקדם.
הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים