הריון בסיכון

דף הבית >> נשים >> הריון ולידה >> הריון בסיכון

התמודדות עם הריון בסיכון גבוה

הריון ולידה הן תקופות בעלות סיכון רפואי מסוים. הגישה המקובלת ברפואה מדברת על הריונות בעלי סיכון נמוך או גבוה. הריון בסיכון נמוך הוא כל הריון ללא בעיות רפואיות מיוחדות במהלכו או הריון של אישה שאין לה נתוני סיכון מוקדמים. מנגד, הריון בסיכון גבוה הוא כל הריון שיש בו גורם סיכון ידוע או שמתעוררות במהלכו בעיות חמורות.

הריון בסיכון גבוה משמעו, כי נשקפת סכנת חיים לאֵם או לעובר, או חשש לנזק לאֵם או לעובר.
הריון בסיכון גבוה דורש מעקב רפואי סדיר החל מרגע גילויו. חלק מהסיבות קודמות להריון וימשיכו ללוות את האֵם לאחר ההריון. חלק מהסיבות ייעלמו עם סיום ההריון. הריון בסיכון גבוה יכול להיות ידוע לפני התחלת ההריון, במהלכו ואפילו תוך כדי הלידה ולאחריה. נהוג לחלק את תקופות הזמן השונות שבהן יש סיכון מוגבר, ולציין לכל תקופה את הסכנות המאפיינות אותה.

התקופות השונות הן:

גורמי סיכון ידועים לפני ההריון כגון הריון קודם בסיכון גבוה, מחלות קודמות, תאונות, מחלות גנטיות, מצבים רפואיים קיצוניים, לחץ דם גבוה, רמת סוכר גבוהה, מיומות, חוסר קרישיות בדם, הפלות קודמות.

גורמי סיכון בתחילת ההריון כגון דיקור מי שפיר, הריון מחוץ לרחם, דימומים, בעיות ידועות הקשורות לאנטומיה של איברי הרבייה, מיומות, הריון מרובה עוברים.

גורמי סיכון באמצע ההריון  כגון סכנה ללידה מוקדמת, הפלות חוזרות בעבר, דימומים, מיומות, תאונות, מחלות דלקתיות, יתר לחץ דם, ריבוי מי שפיר.

גורמי סיכון בלידה עצמה כגון דימומים, מנח עובר לא תקין, היפרדות שליה, ניתוח קיסרי, בעיות עם חבל הטבור.

גורמי סיכון לאחר הלידה כגון זיהום, דימום, קרע בשליה.

הטיפול ההומאופתי במצב הריון בסיכון גבוה
התייחסות במשנה זהירות לתקופת הריון ולידה היא נכונה. אכן קיימים סיכונים רפואיים בהריון ובלידה. יש מחלות ומצבים רפואיים ספציפיים השייכים לתקופות אלו, לדוגמה רעלת הריון.
ההומאופתיה מסתכלת על כל מצב רפואי בצורה הוליסטית, שלמה. ההתייחסות לבעיות בתקופת  ההריון הן כחלק ממכלול ורצף חייה של האישה. ההסתכלות הרפואית ההומאופתית מביאה בחשבון את מצבה הפיזי, הנפשי והרגשי של האישה, כמו גם את עברה, מצבה הרפואי ומצבה הכללי לפני שהתעוררו בעיות, תגובתה הרגשית להריון, גורמים ולחצים שונים שקורים תוך כדי ההריון וכן הלאה.על פי התפיסה ההומאופתית מצב רפואי מתפתח על רקע חוסר איזון ברמה כלשהי. אי אפשר להפריד בין מצבה הפיזי של האישה ובין חששותיה בתקופת ההריון, או בין מצבה הפיזי של האישה ובין יחסה להריון, לעובר שבבטנה, המצב המשפחתי, הכלכלי וכדומה. בגלל תפיסה זו ההומאופת מתחשב במכלול הגורמים הבריאותיים, הנפשיים, הסביבתיים ובכל גורם אחר שמשפיע על האישה ההריונית, בבואו לתת לה את הרמדי המתאימה.

במצב של הריון בסיכון גבוה, כמו בכל מצב רפואי, תפקידה של הרמדי ההומאופתית להשיב את הבריאות, להחזיר את ההרמוניה לגוף ולנפש. במקרים רבים נמצא שהבעיות שהתעוררו בתקופת  ההריון הן תולדה של חוסר איזון מקדים להריון, שהוקצן בגלל הייחוד של תקופת ההריון.

הטיפול ההומאופתי מיוחד בכך שהוא נשען על הסתכלות רחבה ועמוקה. הניסיון מוכיח שביכולת ההומאופתיה לרפא ולעזור בצורה אמתית בבעיות של הריון בסיכון גבוה, כמו גם במקרי רעלת הריון ובבעיות נוספות בתקופת הריון ולידה.

הריון בסיכון גבוה – אם את חוששת ממנו או אם הריונך כבר בסיכון גבוה, אנו מציעים לך לפנות אלינו בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ וטיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים