חוסר שינה בלילה

דף הבית >> נשים >> הפרעות שינה >> חוסר שינה בלילה

חוסר שינה בלילה – בעיה רצינית

אנשים רבים אינם מתייחסים ברצינות לבעיית חוסר שינה בלילה, למרות שמצב זה עלול להוות סכנה ממשית לבריאות. השינה הכרחית לתקינות מערכת העצבים. הפרעות שינה ישפיעו באופן ישיר על תחושותיך ביום שלמחרת ועל בריאותך.

סביר להניח שאחרי חוסר שינה בלילה תחוש למחרת עייפות, דכדוך, תיתכן נטייה מהירה יותר להתרגז, ייקח לך זמן רב יותר לבצע מטלות מורכבות, ותתקשה להישאר מרוכז. חוסר שינה בלילה שנמשך מספר ימים ברציפות עלול לגרום לאנשים להפוך לעצבניים, מודאגים ורגשניים מאוד.

חוסר שינה בלילה עלול לגרום גם תאונות דרכים. עייפות-יתר עלולה להביא לתופעות דומות למצב של עודף אלכוהול בגוף – כאשר אדם אינו ישן מספיק, הוא יסבול מאותן תופעות של שכרות.

חוסר שינה בלילה – מהם הגורמים?
1. גורמי צריכה - אכילה או שתיה של מוצרים מעוררים כמו תה, קפה, שוקולד, קקאו, קולה.
2. סוג התזונה – אכילת ארוחה דשנה לפני השינה, או אי-אכילה שבעקבותיה תחושת רעב.
3. סביבת השינה - סביבה רועשת, בן-זוג נוחר, תינוק שקם בלילה, רחוב סואן, אור חזק,
    טמפרטורה חמה מדי או קרה מדי.
4. השפעות רגשיות - מתח, דאגה, מחשבות טורדניות.

טיפול הומאופתי בהפרעות שינה
רוב האנשים פונים לטיפול הומאופתי בבעיות שינה, לאחר שפתרו והסירו את ההפרעות הסביבתיות לשינה. הבעיה הקשה ביותר להסרה היא ההשפעה הרגשית, הדאגה והמתח. בעזרת טיפול הומאופתי הגוף חוזר לאיזון, המתח והדאגה פוחתים, ובהדרגה בעיות השינה מתפוגגות.מקרה לדוגמה
אמא של טל (שם בדוי), בת 10, מספרת: "כל לילה טל צועקת בקולי קולות מתוך חלום. לפעמים מתוך שינה היא מתיישבת במיטה ובועטת ברגליים ובידיים, כאילו היא רבה עם מישהו. זה יכול לקרות בשתיים-שלוש לפנות בוקר. לפעמים היא קמה פותחת את הארון מתוך שינה או הולכת מחדר לחדר. כשאני מעירה אותה, היא מתעוררת לשבריר שנייה ומיד חוזרת לישון. בבוקר היא לא זוכרת שצעקה. יש לילות שהיא כל הזמן מתעוררת, ובבוקר היא קמה עייפה מאוד. המורה אומרת שהיא לא מרוכזת. היא לא מוכנה לישון במיטה שלה, ואומרת שהמיטה לא נוחה לה וקשה לה להירדם. היא כאילו לא מרוצה מכלום."

האֵם המשיכה ותיארה מאפיינים נוספים של טל: "סף העצבים וחוסר הסבלנות של טל גבוה מאוד. היא מתפרצת וצועקת עלינו. היא לחוצה מאוד במהלך היום. פעם היא הייתה ילדה מלאת שמחת חיים, והיה קל יותר להתמודד איתה."

חודש לאחר לקיחת הרמדי סיפרה האֵם: "טל רגועה יותר. היא מתעוררת פחות בלילה. הדיבור מתוך שינה פחת לשלוש פעמים בשבוע. החודש היא לא הלכה מתוך שינה. טל עדיין לא רוצה לישון במיטה שלה. לא לחוצה, צוחקת יותר, וזורמת יותר.

כעבור שלושה חודשים סיפרה האֵם: "השיפור נמשך. ההתמודדות עם טל קלה יותר. היא כבר לא פוחדת לעלות לקומה השנייה ללא ליווי. עכשיו היא ישנה במיטה שלה. השינה רגועה ולא קטועה. היא חלתה במחלת חום, ועברה אותה בקלות. בעבר היא סבלה ממחלות ונעדרה הרבה מבית הספר."

חוסר שינה בלילה משפיע על איכות החיים והבריאות. חשוב מאוד לטפל בזמן.
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים