חרדה חברתית

דף הבית >> נשים >> חרדה >> חרדה חברתית

חרדה חברתית - איך יוצאים מזה?

חרדה חברתית היא אחת מהפרעות החרדה. היא מתעוררת במצבים חברתיים, וגורמת לאנשים הסובלים ממנה להימנע מפעילויות חברתיות. אנשים אלה חוששים מכך, שבזמן השתתפות בפעילות חברתית הם ייחשפו לביקורת, לעג, דחייה או השפלה. חרדה חברתית גורמת סבל ובדידות. כשבעה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממנה. 

חרדה חברתית פורצת לרוב בגיל ההתבגרות. ההימנעות מפעילות חברתית עשויה להתבטא בבריחה לפעילות לבד כמו צפייה בטלוויזיה ומחשב. בשלב ראשון הנער נמנע מפעילות חברתית ומהשתתפות במסיבות, ובהמשך הוא מסתגר ומתבודד.

הסימנים הפיזיים דומים בחלקם לסימנים של התקף חרדה – הזעה, הסמקה, רעד בגוף, דפיקות לב מהירות, קוצר נשימה, בחילות, רעד בקול, גירוד בעור, לחץ דם גבוה.

הסימנים הרגשיים – הסתגרות, עצב, בדידות, דיכאון, חרדה, סלידה, כעס, תסכול ועצבנות.

הטיפול המקובל בחרדה חברתית כולל טיפול תרופתי וטיפול התנהגותי-קוגניטיבי. הטיפול התרופתי יהיה בדרך-כלל בתרופות מקבוצת נוגדי הדיכאון והחרדה, תרופות שיש ליטול באופן קבוע ורציף.

ההומאופתיה הקלאסית מטפלת ביעילות ובעדינות באנשים הסובלים מפחדים וחרדות, חרדה חברתית, פחד חברתי או התקפי חרדה.מקרה לדוגמה
אמא של יואב (שם בדוי), בן 16, מספרת: "אני דואגת לו. כמעט כל יום הוא לא רוצה ללכת לבית הספר. עם חברים הוא הפסיק להיפגש בשנה שעברה. כשבאים אלינו חברים או שכנים לארוחת ערב, הוא מיד נעלם. עולה לחדר שלו. מאז ומתמיד היה קצת ביישן, אבל עכשיו הוא לא מוכן ללכת לשום מקום. רציתי ללכת איתו לקנות לו מכנסי ג'ינס, והוא לא בא. כל יום שעובר המצב מחמיר. אני מודאגת."

יואב קיבל רמדי הומאופתית בהתאם למצבו.
לאחר מספר ימים החל שיפור הדרגתי במצבו של יואב. בהתחלה הוא הרגיש נוח יותר בבית בנוכחות אנשים אחרים, ובהדרגה נפתח והרגיש ביטחון גם בחוץ.

אם חרדה חברתית או פחד חברתי גורמים לך סבל, יש מוצא.
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים