מחלות בדרכי הנשימה

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> מחלות בדרכי הנשימה
הרפואה ההומאופתית מפורסמת בהצלחותיה בריפוי מחלות של מערכת הנשימה. אינספור מקרים של ילדים חולי אסטמה שנרפאו; מבוגרים עם ברונכיט כרונית, שזכו לאיכות חיים טובה לאין ערוך; תינוקות עם שיעול סטרידו שהחלימו ללא צורך במתן סטרואידים. במאמר זה נדגים כיצד ההומאופתיה יכולה לחזק את האדם ולאפשר חיים של שגשוג כללי ובריאות. 

להתייעצות פנו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

לקריאת מאמרים בנושא בחר/י  מהרשימה
אסטמה
שיעול סטרידו

מערכת הנשימה והרפואה ההומאופתית

נשימה היא חיים – זה ברור. נשימה היא תהליך פיזיולוגי. נשימה היא מטאפורה. נשימה היא התהליך הבסיסי ביותר, שבו מתקיים הקשר של האדם לסביבת מחייתו. תהליך הנשימה הוא מובן מאליו, לפחות עד הרגע בו מתחילות בעיות. או אז מופנה הזרקור אל מערכת הנשימה. אצבע רפואית ממקמת את הבעיה על תוואי המערכת המסועפת, קוראת לה בשם, מציעה טיפול.

הרפואה ההומאופתית מפורסמת בהצלחותיה בריפוי מחלות של מערכת הנשימה. אינספור מקרים של ילדים חולי אסטמה שנרפאו; מבוגרים עם ברונכיט כרונית, שזכו לאיכות חיים טובה לאין ערוך; תינוקות עם שיעול סטרידו, שהחלימו ללא צורך במתן סטרואידים.

במאמר זה נספר על מקרה ריפוי אחד (מפאת קוצר היריעה) באמצעות רמדי הומאופתית. נדגים כיצד ההומאופתיה יכולה לחזק את האורגניזם ולאפשר חיים של שגשוג כללי ובריאות. אך לפני שנפנה למלאכה, כמה מילים כלליות על מערכת הנשימה.

מערכת הנשימה
אם צריך לתמצת את תפקיד מערכת הנשימה בגוף האדם לשורה אחת, אזי תפקידה הוא להעביר לגוף חמצן מהסביבה החיצונית, ולסלק עודפי פחמן דו-חמצני מהגוף החוצה. את מערכת הנשימה נהוג לחלק לדרכי אוויר עליונות: אף, לוע, גרון וחלק מקנה הנשימה, ודרכי אוויר תחתונות: קנה הנשימה, סמפונות, ריאות וסרעפת. לכל איבר ואיבר במערכת יש תפקיד ייחודי בתהליך השאיפה והנשיפה.

מחלות של מערכת הנשימה יכולות להתבטא בכל אחד מאיברי המערכת או בשילוב של מספר איברים. מחלות של מערכת הנשימה יש לרוב. נתמקד כעת במקרה ריפוי של אסטמה, מחלה נפוצה במיוחד. סטטיסטיקות מדברות על שבעה אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת וכשנים-עשר אחוז מאוכלוסיית הילדים בארצות מערביות.טיפול הומאופתי - מקרה לדוגמה
ליאת (שם בדוי), אישה מרשימה ורהוטה באמצע שנות הארבעים לחייה, הגיעה לקליניקה וסיפרה: "הסיבה שבגללה הגעתי לטיפול, למרות שאין לי מושג מה זאת הומאופתיה, היא שחברה טובה טופלה אצלכם בדיוק באותה הבעיה, ומאז היא מרגישה טוב."

ליאת המשיכה וסיפרה: "כילדה בכלל לא היו לי בעיות נשימה, אולי קצת נטייה לאלרגיות. בשנים האחרונות התחילו לי פריחות מגרדות על העור, שאובחנו כאסטמה של העור, ובשנה האחרונה היו לי גם כמה התקפים של קוצר נשימה. זכור לי התקף קוצר נשימה בגיל 25, בישרו לי שיש לי אסטמה, אבל זה היה התקף בודד שלא חזר. בשנה האחרונה זה נהיה ממש סיוט, מפחיד. הגעתי למצבים שבהם הרגשתי שאני נחנקת. בדרך-כלל מספיק לי הונטולין, אבל בגלל שתכיפות ההתקפים עולה, הרופאה ממליצה על טיפול מונע בסטרואידים. אני ממש לא רוצה את זה."

ליאת סיפרה, שתמיד הייתה לה נטייה אלרגית, אבל בשנים האחרונות זה מתחזק, ונראה לה שיש קשר גם למתח: "יש לי יסודות אלרגיים, זה ברור, אבל לאחרונה אני  מתוחה מאוד ודואגת. אין לי ספק שהמתח מחריף את המצב". היא המשיכה וסיפרה עוד על עצמה, ובתום ראיון שנמשך שעתיים התאמתי לה רמדי הומאופתית.

בפגישתנו, חודש מאוחר יותר, ליאת סיפרה: "היה לי חודש מצוין. בלי התקפים בכלל. הרגשתי מין הקלה כזו, כאילו משקולת הוסרה מכתפי. רק שימשיך ככה."
ואכן כך היה. ליאת מטופלת בהומאופתיה כבר יותר שלוש שנים, ומאז לא סבלה עוד מבעיות קשות במערכת הנשימה. בכל פעם שהיא נזקקה לי, הייתי לצדה.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל 

 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים