סימנים לדיכאון לאחר לידה

דף הבית >> נשים >> הריון ולידה >> סימנים לדיכאון לאחר לידה

האם גם לך יש סימנים לדיכאון לאחר לידה?
הומאופתיה קלאסית תעזור לך.

רוית (שם בדוי), בת 34, אמא טרייה, פנתה לטיפול הומאופתי עם סימנים לדיכאון לאחר לידה. היא סיפרה שהיא עצובה, מרבה לבכות, אין לה חשק לגשת לתינוקת שלה. היא עצבנית וחסרת סבלנות. בנוסף, אין לה תאבון, ויש לה קושי רב להיניק. המצב נמשך כארבעה חודשים, והיא נואשת.

רוית קיבלה רמדי הומאופתית בהתאם למצבה.
בפגישת המעקב, לאחר כחודש וחצי, היא סיפרה שסימני הדיכאון נעלמו. היא כבר לא בוכה, היא מיניקה ומטפלת בתינוקת בשמחה, מרגישה אהבה רבה אליה כפי שאמא מרגישה. רק עכשיו היא חווה את האמהות כפי שרצתה לחוות אותה.


הריון ולידה הם אחת התקופות המאושרות והמשמעותיות ביותר בחיינו. תקופה מלאת שמחה, התרגשות וציפייה. מצד שני יש חששות ודאגות. יש נשים שלאחר הלידה מרגישות דכדוך, העלול להתפתח לדיכאון לאחר הלידה.

בין תופעות לאחר לידה קיימת תופעה הנקראת 'בייבי בלוז', הנמשכת מספר ימים או שבועות, ובה האישה חווה חרדה, מצבי רוח משתנים, אי-שקט, בכי ודכדוך בלתי מוסברים. מצב זה נגרם בעקבות שינויים הורמונאליים קיצוניים המתרחשים כתוצאה מהלידה, ובעקבות גורמים נפשיים ורגשיים, בלידה ולאחריה. תופעה זו נורמלית וחולפת מעצמה.

סימנים לדיכאון לאחר לידה אינם חולפים אצל חלק מהנשים, אלא ממשיכים לאורך זמן ועוצמתם גוברת. מצב זה נקרא דיכאון לאחר לידה, העלול להימשך גם שנה. חמישה עד עשרים וחמישה אחוז מהנשים לוקות בו.

דיכאון לאחר לידה – מה הם הסימנים?
נדודי שינה, עייפות רבה, עצבנות וכעס, שינויים במצב הרוח, חוסר תיאבון, חוסר ריכוז, ירידה בביטחון ובהערכה העצמית, אובדן עניין במין, קושי לגשת לתינוק ולטפל בו, ייאוש, ובמצב קיצוני - מחשבות על פגיעה בתינוק או פגיעה עצמית.

דיכאון לאחר לידה – מה הם הגורמים?
סיבות פיזיות – ירידה חדה ברמות ההורמונים בגוף, הגורמת לדיכאון לאחר לידה, עייפות ומצבי רוח. תשישות, קושי בהנקה. חוסר שינה.
סיבות רגשיות – דאגות, חשש מאי-יכולת לטפל בתינוק. ברגע אחד חייך השתנו. כמו-כן, את מרגישה פחות מושכת, בעקבות השינויים שגופך עבר.
סיבות סביבתיות – העדר תמיכה מהמשפחה, תינוק תובעני.

הטיפול המקובל
תרופות נוגדות דיכאון, המשפיעות לאחר כארבעה שבועות בלבד. תופעות הלוואי שלהן כוללות טשטוש ראייה, יובש בפה, הפרעות בשתן ועצירות.
במקרים קשים של דיכאון לאחר לידה קיים טיפול בשוק חשמלי, העלול לגרום להפרעות קשות בזיכרון.הומאופתיה מציעה פתרון עדין ויעיל
טיפול בהומאופתיה קלאסית הוא טיפול הוליסטי, המטפל הן בגוף האדם והן בנפשו, בצורה עדינה ובטוחה, וללא תופעות לוואי. טיפול הומאופתי יעיל מאוד בטיפול בנשים עם סימנים של דיכאון לאחר לידה.
הטיפול יכול להקל על התחושות הקשות שמהן את סובלת, ולחבר אותך לרגשות האימהיים שאת רוצה לחוות.

אם גם לך יש סימנים לדיכאון לאחר לידה, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים