פחדים וחרדות אצל ילדים

דף הבית >> ילדים וגיל ההתבגרות >> פחדים וחרדות אצל ילדים

פחדים וחרדות אצל ילדים

מספר המטופלים הפונים בגין פחדים וחרדות  אצל ילדים, גדל באופן קבוע עם השנים. אנו שומעים יותר ויותר על ילדים צעירים, שכבר סובלים מחרדה חברתית או מפוביה מסוימת.

מה היא חרדה ומהו פחד?
חרדה היא דאגה קשה ועמוקה ללא מקור חיצוני ברור. לעומתה פחד קשור באופן ספציפי למקור מסוים. כמו כן לחרדה מתוספים סימפטומים פיזיים שלא קיימים בדרך כלל בפחד.

פחדים וחרדות אצל ילדים – האם זה נורמאלי?
במהלך חיי הילד יכולים להתפרץ אצלו רגשות שאין אנו נוטים לקשר אותן בהכרח לגיל הילדות. יש להבין שחרדה, פחד או דאגה במידה מתונה הם תהליך תקין של התבגרות והתפתחות. מצבים אלו מעידים על תהליך הסתגלות של הילד למידע חדש או הבנות חדשות שהוא מפתח ויכולים להיות נורמאלים לחלוטין.

על פי הספרים החרדה הראשונה מופיעה בגיל תשעה חודשים, וזוהי חרדת נטישה. בגילאי שלוש-ארבע ילדים נוטים לפתח סיוטים ופחדים חסרי היגיון. הילד מפחד ממפלצות או מתעורר בלילה מתוך "חלום רע". בהמשך ילדים יכולים לחוות שוב חרדות ופחדים במצבים חדשים כגון כניסה לכיתה א', מעבר דירה, שינה אצל חבר או חברה, משחק כדורסל חשוב, מופע סוף שנה בבלט או מבחן בכיתה. אירועים במשפחה או חדשות קשות גם הם יכולים לעורר דאגה או פחד.
מנה מסוימת של חרדה עשויה לעזור לילדים להימנע מסכנות מיותרות. חרדה במידה מתאימה מכינה את הילדים להתמודדות יעילה יותר במצבים עתידיים.

מתי פחדים וחרדות אצל ילדים הם מוגזמים וצריך לטפל בהם?
• כאשר לילד יש בעיות שינה.
• כאשר התנהגות הילד משתנה: עצבנות, חוסר שקט או עצב, צורך תמידי להיות עם אנשים מוכרים.
• כאשר יש סימנים פיזיים כמו כאבי בטן, כאבי ראש, בעיות נשימה.
• כאשר בתדירות גבוהה הילד אומר שהוא מפחד או דואג. ילדים יכולים להתעניין במוות, לדאוג שיקרה משהו לאחד ההורים, לחשוש מאנשים זרים.
• כשהחרדה יומיומית, כשהילד מבוהל, דאגן ועדין מידי, כשהוא לא מצליח לתפקד בצורה תקינה (לימודים, חברים), כאשר הוא מסרב ללכת למקומות בלי אבא או אימא, סימן שהוא סובל מהפרעות חרדה והוא זקוק לעזרה.

סוגים של הפרעות חרדה
• חרדה חברתית (או פחד חברתי) היא הפרעת החרדה הנפוצה ביותר.
• פוביה: פחד מוגזם, לא רציונאלי מפני חפץ או חי או מצב מסוים כמו חיות, גובה, מקום סגור, אנשים, סערה.
• התקף חרדה (התקף פאניקה) יכול להופיע ללא סיבה גלויה.
•  obsessive compulsive disorder-OCD או הפרעה טורדנית כפייתית: ביצוע פעולות טקסיות שוב ושוב כגון שטיפת ידיים, ספירת חפצים, הזזת חפצים.
•  post-traumatic stress disorder-PTSD או מצוקה פוסט טראומטית מתרחשת אצל ילדים בעקבות אירוע טראומטי.

אם ילדך סובל, עליך לחשוב בהקדם על טיפול בהפרעות חרדה. כל סוג של חרדה המפריע לילד לתפקד יכול להפוך לבעיה עמוקה יותר שתלווה אותו בגיל ההתבגרות.  טיפול מוקדם מעלה את סיכויי ההצלחה. טיפול בחרדה יכול למנוע שנים של ייאוש, אשמה וייסורים.למרבה המזל להומאופתיה פתרון. טיפול הומאופתי יכול להקל משמעותית במצבים של פחדים וחרדות אצל ילדים. בהומאופתיה ניתנת תרופה מותאמת אישית, טבעית, ללא תופעות לוואי.

פחדים וחרדות אצל ילדים הם בעיה רצינית, וללא טיפול מתאים היא עלולה להתפתח עם השנים. באפשרותך לעזור לילדך למצוא פתרון לבעיה קשה זו. הומאופתיה מציעה עזרה אמיתית ומוכחת.

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת עזרה ומציאת פתרון.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 
050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים