פחד חברתי

דף הבית >> נשים >> חרדה >> פחד חברתי

פחד חברתי

לשבת בקצה האולם כדי שיהיה קל להימלט. להתלבש בצורה שלא תמשוך תשומת לב. להימנע מתקשורת עם מנהלים בעבודה. האם הם רק ביישנות וחוסר ביטחון עצמי? יחסי הציבור של תופעת פחד חברתי אינם משגשגים, ואנשים רבים אינם מכירים כלל את קיום המושג 'פחד חברתי'.

החברה לא תמיד סובלנית לכך, דבר המוסיף לסבל של האנשים החווים פחד חברתי. הם נמנעים ממפגשים עם אנשים ובעיקר עם זרים, הם קופאים או מתחילים להזיע כשהם נאלצים לדבר מול קהל, וכול הזמן חוששים מביקורת, דחייה או לעג. פחד חברתי עלול לגרום לשגרת היומיום להיות קשה מנשוא, לצמצם אפשרויות, ולפגוע בצורה חמורה באיכות חייו של האדם.

איך אדע להבדיל בין ביישנות ובין פחד חברתי?
החשש ממבט בוחן של הסובבים הוא טבעי במצבים מסוימים. ביישנות, כל עוד עוצמתה אינה מאפילה על החיים וגורמת לייסורים, היא מרגשת. אדם ביישן יחווה במפגשים חברתיים חשש או הרגשת אי-נוחות זמנית, אך אלו ייעלמו במהרה ולא יפגעו באיכות החיים. אדם החי עם פחד חברתי ייאלץ להגן על עצמו באמצעות הימנעות כשלא טוב לו או להגיב בקיפאון באותם מצבים, דבר שבהכרח מוביל לסבל רב ולמבוכה.

פחד חברתי מלווה במגוון תחושות: ברמה הגופנית מופעל מנגנון הישרדותי להתמודדות עם סכנה, "הילחם או ברח": דפיקות לב מואצות, רעד בגוף או בקול, הזעה, הסמקה, כאבי בטן, סחרחורת. כל אלה עלולים להופיע בעקבות פחד חברתי ובעקבות חרדה בכלל.
"יצחקו עליי." "אם אגיד את זה, יחשבו או יגידו שאני טיפשה." "אני בטוח אכשל בזה." - מחשבות טורדניות אלו ואחרות והנטייה להתמקד בכישלונות, גורמות למי שסובל מהתופעה להימנע מעשייה או להתפשר בחיים ולוותר.

הטיפולים הנפוצים למצבי פחד חברתי כוללים תרופות אנטי-דיכאוניות הניתנות בצורה יומיומית ותרופות המפחיתות את התסמינים הגופניים של התופעה לפני אירוע מרגש או מלחיץ. הפסיכולוגיה מציעה טיפול קוגניטיבי- התנהגותי המשלב שיעורי בית הניתנים למטופל בהם מתרגלים שיטות הנלמדות בטיפול, וטיפול פסיכודינמי המשלב פירוש חלומות ופעולות המשפיעות  על התת-מודע.

מקרה לדוגמה
גילה (שם בדוי), בת 35, רווקה, אישה נאה ועדינה, פנתה לטיפול הומאופתי בגלל פחד חברתי, וסיפרה בכאב: "אין לי אומץ לכלום. שנים לא יצאתי עם בחור. מפחיד אותי רק לחשוב על זה. כשמישהו כבר בא לדבר איתי, אני קופאת במקום ועושה צחוק מעצמי. זה מביך. בעבודה אף פעם לא אמרתי 'לא' למישהו. נשארתי לעבוד חינם, העיקר לא להתמודד עם  ה"לא". פחד חברתי מאלץ אותי להסתפק בעבודה שאין לי עניין בה. הלוואי שהכול היה אחרת."

גילה קיבלה רמדי הומאופתית תואמת את מצבה. אחרי חודשיים וחצי סיפרה כי הסכימה לניסיון של חברתה להכיר לה מישהו. "אני לא יודעת אם אצליח, אבל אני מרגישה שיהיה בסדר. לפחות אלך לנסות." גילה התחזקה ברמה הנפשית והרגשית, ומצבה ממשיך ומשתפר. באחת הפגישות האחרונות היא סיפרה בחיוך שנרשמה ללימודים עליהם חלמה שנים רבות.אנחנו מציעים טיפול מותאם אישית, עדין, ללא תופעות לוואי, ובטוח עבור אנשים עם פחד חברתי או חרדה חברתית. הומאופתיה קלאסית מניעה את הכוחות החבויים בכל אחד מאיתנו. מטרתה היא לגרום להשבת ההרמוניה לחיים, כדי שהאדם יוכל להתמקד בהגשמה עצמית אמיתית ללא מעצורים ופחדים קיצוניים ומיותרים.

אם פחד חברתי מנהל את חייך, זה הזמן לשינוי טוב ומיטיב.
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים