שאלות נפוצות

דף הבית >> שאלות נפוצות

1. מהי הומאופתיה?

ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, המספקת מענה לבעיות ומצבים רבים ומגוונים. בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות מטופלות יום-יום באמצעות הומאופתיה בהצלחה רבה. יתרון ההומאופתיה על פני הרפואה המערבית הוא היכולת לרפא מצוקות מן השורש בצורה יסודית ועמוקה. 

2. באילו מחלות ניתן לטפל באמצעות הומאופתיה?

ניתן לטפל בהומאופתיה בכל המחלות ברות הריפוי כדוגמת מחלות עור, מחלות של מערכת הנשימה, מחלות בדרכי העיכול, בעיות במערכת המין, עייפות כרונית. בכל מקרה של מחלה אקוטית או כרונית, גופנית או נפשית, ניתן להיעזר ולהיתמך בהומאופתיה.
מחלה אקוטית היא מחלה שמופיעה בפתאומיות ובצורה חריפה ואינטנסיבית. בדרך כלל זאת מחלה מלווה בחום. דוגמאות למחלות מסוג זה הן דלקת אוזניים, דלקת עיניים, דלקת גרון, דלקת ריאות, דלקת בדרכי השתן, הקאות ושלשולים, חבלות, עקיצות.
מצב כרוני הוא ממושך יותר, לא סוער מאוד, אע"פ שיכולים להיות בו תקופות פעילות יותר ופחות, וזמן הריפוי ממושך יותר. דוגמאות למחלות מסוג זה הן אסטמה, כאבי ראש, פסוריאזיס, מגרנות, דלקות פרקים, דיכאון, חרדות בעיות פריון. בכל אלה, ועוד, ניתן לטפל בהצלחה באמצעות הומאופתיה.
במצבים שאינם ברי ריפוי ניתן להיעזר בהומאופתיה להפחתת הכאב ולהקלה. כמו כן באמצעות הומאופתיה ניתן לשפר את איכות החיים של הפונה.

3. האם ההומאופתיה יכולה לעזור גם במקרים של בעיות התנהגות או תלונות רגשיות?

בוודאי. הרפואה ההומאופתית היא הוליסטית, ולכן אינה עושה הפרדה בין רמות הקיום השכלית, הרגשית והפיזית של האדם. לאורך השנים נצבר ידע רב מחקרי וקליני, שמאפשר לנו להגיע לתוצאות נהדרות במקרים של הפרעות חרדה, דיכאון, עצבנות יתר, היפראקטיביות, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

4. מאיזה גיל אפשר לטפל בהומאופתיה?

מכיוון שהטיפול ההומאופתי הוא עדין ונטול תופעות לוואי, אפשר לטפל בכל גיל; החל מתינוקות בני יומם וכלה באוכלוסיה מבוגרת. כמו כן, מומלץ ואף רצוי להיעזר בהומאופתיה במהלך תקופת ההיריון. באמצעות טיפול באישה ההרה ניתן אף לטפל בעובר ללא סיכון.

5. כיצד מתנהל הטיפול ההומאופתי?

הפגישה הראשונה אורכת כשעתיים. במהלכה מתאר המטופל את הסיבות שבגללן הגיע לטיפול. כמו כן יתבקש המטופל לספר על עצמו, על תכונותיו, על הדברים המאפיינים אותו ביותר ועל מצבו הרגשי. כך ניתן יהיה לגבש תמונה שלמה, שתאפשר להומאופת להתאים רמדי מדויקת. הרמדי תינתן על-ידי ההומאופת בתום הפגישה או שתישלח בדואר כמה ימים לאחר מכן. לאחר כחודש תתקיים פגישת המשך, כדי לעקוב אחר התפתחות הדברים ולאמוד את התקדמות הטיפול. בין המפגשים יהיה ההומאופת זמין לכל התייעצות, שאלה או דיווח על שינוי במצב הבריאות.

6. כמה פגישות נדרשות על מנת להגיע לריפוי?

פרק הזמן שעובר מרגע ההגעה לטיפול עד לריפוי משתנה ותלוי בעומק הבעיה, במשך הזמן שסובל ממנה המטופל, גיל המטופל ושיתוף הפעולה בטיפול. ככלל ניתן לומר, שככל שרמת הבריאות גבוהה יותר, כך פרק הזמן הנחוץ לריפוי יהיה קצר יותר. בכל מקרה ומקרה יכול ההומאופת המטפל להעריך כמה זמן יצטרך המטופל להיות במעקב. השאיפה היא כמובן לשחרר את המטופל לחופש, לבריאות, למצב בו אין צורך בטיפול. אך חשוב להבין כי ריפוי הוא תהליך.

7. האם צריך להפסיק טיפול בתרופות קונבנציונליות כדי להתחיל טיפול הומאופתי?

אין שום מניעה לטפל באדם הלוקח תרופות קונבנציונליות. כל הפחתה או שינוי במינון התרופתי ייעשו אך ורק בהנחיית הרופא המטפל. חשוב להבין שהתרופות הקונבנציונליות אינן מבטלות את פעולתה של הרמדי ההומאופתית ולהפך, הרמדי ההומאופתית אינה מבטלת את פעולתן של התרופות הקונבנציונליות. מטבע הדברים צריך לקחת בחשבון שמשך הטיפול עשוי להיות ארוך יותר במקרים מסוג זה.

8. ממה מורכבות הרמדיס ההומאופתיות?

הרמדיס ההומאופתיות, הנקראות גם הכנות הומאופתיות, מבוססות על חומרים מן הטבע בלבד, בדרך-כלל מינרלים או צמחים. הן אינן מכילות חומרים כימיים. כל רמדי מורכבת מחומר אחד בלבד.

9. האם קיים סיכון בלקיחת רמדי הומאופתית?

כל נטילה של רמדי צריכה להיות בפיקוח ההומאופת המטפל ובהשגחתו. אין ליטול רמדי באופן עצמאי וללא הנחייה וליווי של ההומאופת המטפל.

10. האם צריך להאמין בהומאופתיה כדי שהטיפול יעבוד?

התשובה היא: לא. אין צורך להאמין בהומאופתיה כדי שהטיפול יעבוד. תינוקות בני יומם ובעלי חיים נרפאים באמצעות רמדי הומאופתית באותה מידת יעילות בה נרפאים מבוגרים. אין צורך להאמין, ואף לגיטימי לחוש סקפטיות זהירה, משום שכאשר הרמדי נבחרת בקפידה היא עובדת.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 
050-8624314 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל 


 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים