תופעות לאחר לידה

דף הבית >> נשים >> הריון ולידה >> תופעות לאחר לידה

תופעות לאחר לידה וטיפול הומאופתי

לפני שנה פנתה אלי שירה (שם בדוי) וסיפרה: "לפני ארבעה חודשים ילדתי את בתי הבכורה. בעלי ואני רצינו מאוד בהיריון הזה, חיכינו לו הרבה. ההתרגשות הייתה רבה וגם ההכנות, אבל לצערי אני לא מצליחה לחזור לעצמי. יש לי כל מיני תופעות לאחר לידה. אני סובלת מאוד מטחורים ובריחות שתן. אני חלשה ועייפה. אין לי כוח".

ביקשתי משירה לתאר את מצבה הרגשי. שירה סיפרה על דכדוך לא מוסבר: "בהתחלה חשבתי שזה השינוי במצב הרוח שעליו כולן מדברות, אבל בגלל שעבר זמן רב אני מבינה שכנראה מדובר במצב של דיכאון לאחר לידה." שירה שאלה אם הטיפול ההומאופתי יכול לעזור לה. "כן!" עניתי.

התרבות הפופולארית נוטה להציג דימוי קורן, קליל ושמח של האֵם שאך זה ילדה. במציאות המצב לא כך תמיד. נשים רבות סובלות מתופעות לאחר לידה כגון דליות ברגליים, כאבים באזור האגן, טחורים, כאבי גב, בריחת שתן, נשירת שיער, בעיות עור ופיגמנטציה, בעיות זיכרון, ירידה בחשק המיני ושינויים במצב הרוח עד דיכאון לאחר לידה.
החדשות הטובות הן: מרבית תופעות לאחר לידה ניתנות לטיפול באמצעות הומאופתיה.

תופעות לאחר לידה, פיזיות או רגשיות, הן תוצר ישיר של השפעות הלידה וההיריון על גופה ונפשה של האישה. התינוקת כבר יצאה לאוויר העולם, אבל כעת צריכה האֵם לחזור לתפקודה הרגיל בתנאים שאינם תמיד מקלים. במרבית המקרים מדובר בתהליך בן מספר שבועות, אולם יש מקרים בהם הסימפטומים ממשיכים, אין חזרה מלאה לרמת הבריאות הקודמת, ולכן יש לחפש מזור ורפואה.

המצב הרגשי של נשים לאחר לידה הוא רגיש. נשים רבות מספרות על תופעות לאחר לידה כמו עצבות, בכי, חרדה, אי שקט. נהוג לחלק את התופעות לשתי דרגות.

1. Baby blues/mother's blues – היא תופעה שכיחה ביותר, המופיעה מספר ימים לאחר הלידה ומתאפיינת בבכי, עצבות ואי שקט. התסמינים חולפים מעצמם לאחר מספר ימים.
2. דיכאון לאחר לידה – תסמונת חמורה יותר, המתאפיינת בעצב רב, בכי רב, אי שקט וחרדות. סימפטומים כמו חוסר תיאבון, חולשה ועייפות אופייניים גם הם. כאן כבר מדובר על פגיעה ממש באיכות החיים, והנורמה היא טיפול תרופתי באמצעים אנטי-דיכאוניים.נחזור למקרה של שירה, שאיתו פתחנו את המאמר.
כזכור, שירה התלוננה על תופעות לאחר לידה. לאחר פגישה שנמשכה כשעתיים התאמתי לשירה רמדי הומאופתית שהתייחסה גם למצבה הפיזי והרגשי. חודש לאחר הפגישה סיפרה שירה: "סופסוף אני מתחילה להרגיש כמו עצמי. חזרתי ל'אני' השמח והרגיל שלי. יש לי כוחות ואנרגיות, ואני נהנית לבלות את חופשת הלידה עם בתי."

האם גם לך יש תופעות לאחר לידה שגורמות לך אי-נוחות?
אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.


פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים