OCD

דף הבית >> נשים >> חרדה >> OCD

אנשים הסובלים מ OCD, הפרעה טורדנית כפייתית, זוכים לאיכות חיים טובה יותר, לחיים רגועים יותר בזכות טיפול הומאופתי. קראו כיצד.

OCD - יש דרך לצאת מזה?

מהו OCD?
הפרעת OCD היא הפרעה טורדנית-כפייתית המסווגת על-ידי הרפואה הפסיכיאטרית כהפרעת חרדה.
הפרעת OCD מתבטאת במחשבות או דימויים טורדניים ובדחפים טורדניים החוזרים על עצמם. הדחפים הטורדניים גורמים לאדם לבצע פעולות טקסיות, על מנת להרגיע את החרדה ולזכות במעט שקט נפשי.
האלמנט האובססיבי (הטורדני) של OCD מתבטא במחשבות, דימויים ודחפים החוזרים על עצמם ואינם נותנים מנוח. האלמנט הקומפולסיבי (הכפייתי) של OCD מתבטא במעשים או טקסים שמגיעים בעקבותיהם.

מגוון הביטויים של OCD הוא רחב. המשותף לאנשים הסובלים מן ההפרעה הוא תחושת חוסר אונים מול המחשבות הטורדניות, שכביכול נכפות עליהם. חוסר האונים מתבטא בתחושות כמו חרדה, פחדים, חוסר שקט, דריכות ודכדוך. 

החוויה של מחשבות ודחפים שנתקעים בראש, כשהפעולה הכפייתית אמורה לגאול ולשחרר מהתחושות הקשות הללו, היא חוויה משותפת לאנשים עם OCD. הלכה למעשה, אצל מרבית האנשים הסובלים
מ OCD ההקלה היא זמנית בלבד. גל רודף גל, ומעגל הסבל לא באמת פוסק. ככל שהפתולוגיה מפותחת יותר, כלומר OCD עמוק ומושרש יותר, נראה שהמחשבות הטורדניות, הטקסים והפעולות הכפייתיות תופסים יותר מקום בחיים, ומחבלים בתפקוד האדם, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית.

ביטויים נפוצים של OCD  והטקסים המאפיינים אותם:
1. פחד מזיהומים (להידבק בחיידקים) ומחלות – לרוב נשמע על שטיפת ידיים קומפולסיבית וטקסי ניקיון מוגזמים.
2. פחד מאסון ממשמש ובא, המתבטא בחרדות בנושאי אחריות וביטחון – לרוב נשמע על מידה כזו או אחרת של בדיקות חוזרות ונשנות: האם נעלתי את הדלת? האם הגז סגור?
3. מחשבות שמנבאות אסון - הטריגר לחרדה הוא המחשבה עצמה כמו גם האמונה שעצם החשיבה תחולל מציאות. המחשבות אינן מרפות, וההתמודדות עמן מגוונת – משינון תפילות עד טקסים מובנים בסגנון "לא לגעת בפסים".
4. מחשבות וחרדות ממחסור המביאות לאגירה כפייתית.

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי עדינה ועמוקה, אשר מניבה תוצאות בכל מישורי הקיום: הגופני הרגשי וההכרתי. לאורך השנים, ולא מעט בשל נפוצות התלונה, נצבר ניסיון רב בעבודה עם מטופלים הסובלים מ OCD ברמות שונות, אשר בזכות טיפול הומאופתי אמין, רציני ואחראי זכו לאיכות חיים טובה יותר, ואינם נזקקים לתרופות פסיכיאטריות כדי לנהל חיים רגועים.מקרה לדוגמה
שירה (שם בדוי), בת 23, הגיעה רועדת לקליניקה וסיפרה: "אני מאובחנת עם OCD כבר שנים די רבות. לאחרונה המצב רע ממש, ואני כבר לא יכולה להסתיר בעבודה. כל היום אני בוכה. אני כל הזמן חושבת שפגעתי בחברות שלי, ואז אני מתקשרת אליהן והכול בסדר. אבל המחשבה לא עוזבת אותי, אז אני מתקשרת לחברה אחרת וככה זה כל הזמן. הן אומרות לי שירדתי מהפסים ומשהו ממש לא בסדר איתי. הן גם אומרות שהטלפונים שלי מציקים. אני גם לא מצליחה לישון, כל הזמן יש לי את המחשבות האלה. המחשבות הטורדניות האלה לא נותנות מנוחה, זה כמו זמזום מתמיד. אני באמת משתגעת".

בתום הפגישה שירה קיבלה ממני רמדי הומאופתית, המתאימה גם לתלונה המרכזית - OCD, וגם לתלונות נוספות עליהן היא דיווחה. קבענו לדבר שבוע מאוחר יותר. בשיחה שניהלנו היא סיפרה שהוקל לה, ושככל שחולפים הימים תדירות המחשבות הולכת ופוחתת. מצב הרוח שלה טוב יותר. המשכנו להיות בקשר ולהתראות כשהיה צורך. שירה נהנית מחיים חופשיים וטובים יותר.
                                                                                                                                    
אם גם אתה סובל מ OCD, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת טיפול.

פנו אלינו להתייעצות ויחד נסלול את הדרך לבריאות שלכם ושל משפחותיכם.
התקשרו אלינו עכשיו לטלפון 077-9-555-852 או הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


הדרך לבריאות – קבוצת המטפלים ההומאופתים של ישראל
 
התקשרו עכשיו!
050-8624314

כאן עבורכם!

לייבסיטי - בניית אתרים